Warning: Undefined variable $VSMXamtGx in /home/platne/serwer188768/public_html/podstawybiznesu.pl/wp-includes/embed.php on line 1

Warning: Undefined variable $lRBZIljbPi in /home/platne/serwer188768/public_html/podstawybiznesu.pl/wp-includes/nav-menu.php on line 1

Warning: Undefined variable $IGmQZbY in /home/platne/serwer188768/public_html/podstawybiznesu.pl/wp-includes/rest-api/endpoints/class-wp-rest-attachments-controller.php on line 1

Warning: Undefined variable $CUoSQIR in /home/platne/serwer188768/public_html/podstawybiznesu.pl/wp-includes/rest-api/endpoints/class-wp-rest-taxonomies-controller.php on line 1

Warning: Undefined variable $yvkOI in /home/platne/serwer188768/public_html/podstawybiznesu.pl/wp-includes/widgets/class-wp-widget-text.php on line 1
Kiedy warto zrobić audyt SEO? | Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu

Ukierunkowana analiza strony powiązana z działaniami marketingowymi pomoże podejmować lepsze decyzje co do promocji strony w sieci i przyciągnąć więcej nowych klientów. Audyt SEO pozwala opracować i wdrożyć skuteczne strategie w związku z pozycjonowaniem witryny.

Czym w ogóle jest audyt i kiedy warto go przeprowadzić? Tego dowiesz się z tego artykułu.

Kiedy warto zdecydować się na audyt?

Audyt SEO rejestruje aktualny stan witryny pod kątem optymalizacji. Jego celem jest identyfikacja problemów i możliwości poprawy oraz znalezienie sposobów na zwiększenie widoczności strony w naturalnych wynikach wyszukiwarki.

Ile kosztuje przeprowadzenie audytu SEO? Wiele zależy od typu witryny oraz zakresu wykonywanych czynności. Z pewnością więcej za audyt zapłaci właściciel rozbudowanego serwisu internetowego niż właściciel prostej witryny z kilkoma podstronami.

Każdy, kto prowadzi własny biznes w Internecie, chce, by jego strona WWW, która jest wizytówką firmy, bo w końcu prezentuje produkty czy też usług, stała się rozpoznawalna i widoczna w Internecie. W celu ułatwienia tego zadania należy wykonać pewne działania, jeszcze przed przystąpieniem do pozycjonowania witryny, które ułatwią opracowanie strategii SEO.

Kiedy zatem warto zdecydować się na audyt? Audyt SEO najlepiej wykonać przed wdrożeniem witryny. W ten sposób można dowiedzieć się, jak strona WWW zachowuje się w wyszukiwarce, czyli jaką zajmuje pozycję w rankingu. Trzeba zwrócić uwagę na to, czy strona się indeksuje, tzn. czy spełnia wymagania stawiane przez algorytmy Google’a.

Czy wystarczy wykonać audyt SEO przed pozycjonowaniem strony internetowej? Niestety nie. Audyt SEO nie jest czynnością, którą wykonuje się jednorazowo. Analizę strony dobrze byłoby przeprowadzać na bieżąco, czyli wtedy, kiedy wymaga tego witryna.

Dlaczego warto przeprowadzać audyt regularnie?

Regularne audyty SEO są ważne, aby w dłuższym aspekcie czasu nie tylko osiągnąć wysoką pozycję witryny w pozycjonowaniu stron WWW, ale także jak najdłużej ją utrzymać. To, czy strona internetowa pojawi się na najwyższych pozycjach w Google, zależy od bardzo wielu czynników.

W związku z tym podczas audytu wszystkie te czynniki powinny być regularnie sprawdzane i w razie potrzeby modyfikowane. Dzięki temu wzrasta szansa na to, że wysoka pozycja witryny będzie utrzymana przez dłuższy czas.

Na koniec warto dodać, że audyt SEO będzie bezużyteczny, jeśli nie wyciągnie się właściwych wniosków i nie opracuje właściwej strategii. W związku z tym audyt SEO powinien być przeprowadzany przez specjalistów.

Oczywiście istnieje możliwość wykonania analizy strony internetowej samodzielnie i za darmo w Internecie, ale nie gwarantuje to sukcesu, jakim jest skuteczne wypozycjonowanie strony.

 

(Visited 44 times, 1 visits today)