Dzierżawienie różnorakich urządzeń jest bardzo popularne w obecnych czasach. Wypożyczyć można nie tylko samochód czy koparkę, ale także mniejszy sprzęt budowniczy czy nawet komputery i kserokopiarki. To dobry sposób na wyposażenie firmy w potrzebne maszyny. Dlatego coraz więcej przedsiębiorstw korzysta z tego sposobu.

 

Czym jest outsourcing?

Niektóre przedsiębiorstwa korzystają z takich usług, nawet nie wiedząc o ich prawdziwej nazwie. Najprościej mówiąc outsourcing to zlecenie różnych działań innym firmom lub wypożyczanie od nich sprzętu, czyli dzierżawa. Outsourcingiem jest nawet zlecenie przesyłki firmie kurierskiej czy skorzystanie z cateringu oferowanego przez restaurację lub jadłodajnię. Niektóre firmy, sprzedające określony rodzaj sprzętu, zajmują się także jego wynajmem. Takim przedsiębiorstwem jest Arso. Kiedy nasza firma potrzebuje konkretnych urządzeń do tego, aby mogła poprawnie funkcjonować, warto najpierw zorientować się w sytuacji i podjąć odpowiednią decyzję – lepsze byłoby ich kupno czy może wypożyczenie?

Kiedy najlepiej wydzierżawić urządzenia biurowe?

Firmy, od których możemy wydzierżawić narzędzia biurowe, w cenie dzierżawy oferują pełny serwis oraz wszystkie materiały eksploatacyjne, takie jak tonery, głowice i taśmy. Podczas użytkowania kserokopiarki nie trzeba będzie się przejmować zużyciem któregoś z tych elementów. Wystarczy jeden telefon do firmy, a ona wszystkim się zajmie. Dzierżawa urządzeń biurowych jest bardzo dobrym pomysłem dla małych firm, które dopiero zaczynają swoją działalność. Wiadomo, że kserokopiarki czy drukarki są potrzebne w każdym biznesie. W sytuacji, kiedy nie posiada się jeszcze żadnych funduszy na zakup takich maszyn, które jednak trochę kosztują, warto skorzystać z możliwości ich wypożyczenia na określony czas.

Również firmy z dłuższym stażem, którym nie wystarcza jedna, zakupiona już maszyna, mogą wydzierżawić kolejną. Czasem przedsiębiorstwo w danej chwili nie posiada wolnych środków, ale istnieje zapotrzebowanie na nową kserokopiarkę w momencie poszerzenia działalności czy przyjęcia do biura nowej osoby. Umowa dzierżawy może zostać podpisana na jeden miesiąc. Po tym czasie pracownicy firmy przyjadą i razem z zakończeniem umowy zabiorą swój sprzęt. Trzeba jednak pamiętać, że przed podpisaniem umowy najmu należy ją starannie przeczytać. Jest to istotne, ponieważ może się okazać, że w trakcie użytkowania maszyny w jakiś sposób łamiemy umowę, ale nie zdajemy sobie z tego sprawy. To także ważne, aby upewnić się, czy usługodawca także postępuje zgodnie z podpisanym dokumentem, na przykład nie nalicza dodatkowych kosztów bez naszej wiedzy.

Niektórzy wolą kupować urządzenia biurowe, zamiast je dzierżawić, kierując się powiedzeniem “dobry zwyczaj nie pożyczaj”. Czasem jednak istnieje potrzeba skorzystania z oferty przedsiębiorstwa, zajmującego się outsourcingiem takich maszyn. W takiej sytuacji warto zwrócić się do profesjonalnej firmy z doświadczeniem, jaką jest Arso.

 

(Visited 159 times, 1 visits today)