„Każdy z nas ma większą wiedzę, niż jest tego świadomy, większą mądrość niż ta, z której korzysta i więcej możliwości niż te, które ujawniają się na co dzień”.

Nathaniel Branden w swojej książce „6 filarów poczucia własnej wartości” wspomina o tym, że gdybyśmy wykorzystywali chociaż o 5% więcej swoich możliwości, niż dotychczas wykorzystujemy, to jakość naszego życia poprawiłaby się wielokrotnie.

 

Te 5%  możliwości mogłoby udoskonalić nasze życie i wznieść się na wyższy poziom. Niektórzy mówią, że nasze możliwości są nieograniczone. Teoretycznie możesz osiągnąć każdą rzecz, jaką ktokolwiek inny już osiągnął, poświęcając tyle samo czasu, energii co ta osoba poświęciła lub nieco więcej. Jeśli komuś udało się wejść na K2 to Tobie prawdopodobnie też by się udało, gdybyś tyle samo czasu poświęcił na przygotowanie się do tego wejścia – załóżmy, że to byłoby 8 godzin dziennie przez dwa lata.

Tylko, prawdopodobnie, Ty z góry zakładasz sobie, że dla Ciebie jest to niemożliwe. A to założenie nazywa się ograniczeniem. Twój sposób myślenia, Twoje przekonania są zupełnie inne i towarzyszą Ci zupełnie inne emocje. To, co u osoby, która lubi wspinaczkę, wywołuje ekscytację, u Ciebie może wywoływać lęk.

Do tego jeszcze Twój charakter, czyli być może to, że jesteś niecierpliwy, niezorganizowany, brakuje Ci dyscypliny spowoduje, że Ty takiego wyzwania w ogóle nie podejmiesz. To, że wydaje Ci się, że nie potrafisz, nie oznacza, że nie masz takich możliwości, które pozwoliłyby Ci wejść na ten szczyt.

Masz takie możliwości, tylko jest coś co Cię ogranicza – Twoje schematy myślowe, Twoje emocje i zachowania – powodują, że nigdy nie wejdziesz na ten szczyt. Niemniej jednak posiadasz takie same możliwości jak osoby, które się wspinają.

To samo dotyczy zwykłych spraw rodzinnych i zawodowych. Jeśli jest jakaś osoba, która osiągnęła sukces finansowy, a Ty ją podziwiasz i na tym koniec, to teraz wiesz, że możesz tak samo jak ona, osiągnąć sukces finansowy. Tylko sprawdź, co Cię ogranicza.  Pamiętaj, że masz większe możliwości, niż wykorzystujesz.

Co zrobić aby zacząć wykorzystywać co najmniej 5% więcej swoich możliwości niż do tej pory?

 

Potrzebujesz uwolnić się od swoich ograniczeń.

Skąd to wiem? Z autopsji, ponieważ kiedyś myślałam, że nie potrafię wypowiadać się publicznie, trema mnie zżerała i nie mogłam powiedzieć więcej niż 2, 3 wyuczone zdania na pamięć. A teraz bardzo lubię wypowiadać się przed szerszym gronem. Okazuje się, że możliwości posiadałam, tylko emocje, stres, trema, czyli moje ograniczenia mnie paraliżowały i zapominałam o tym, co chcę powiedzieć.

Okazało się, że pracując z wszelkiego rodzaju destrukcyjnymi emocjami, przekonaniami, czyli ograniczeniami, odzyskałam taką możliwość. Przemawianie publiczne nie wymaga szczególnych predyspozycji tylko wymaga pozbycia się lęków.

ludzka_maszyna

A więc jeśli mnie pytasz, czy można? Odpowiadam, można.

Jak uwolnić się od swoich ograniczeń i odkryć
pokłady własnych możliwości?

 

Zastanów się nad tym ,czego nie udało Ci się dokonać, a zależy Ci, aby to zmienić.

Załóżmy, że to jest praca, z której jesteś niezadowolony.

Odpowiedz sobie na pytania:

 

1.Dlaczego jeszcze tego nie zrobiłeś?
2. Co musisz zrobić, żeby to osiągnąć? 

Ponadto dokończ następujące zdania, dopisując do każdego z nich co najmniej 10 odpowiedzi, bez dłuższego zastanawiania się, pisz, co Ci przyjdzie do głowy, nawet jeśli wydaje Ci się to dziwne, głupie:

1) Zmiana pracy oznacza dla mnie…………….

2) Jeśli dziś o 5% bardziej uświadomię sobie, czym jest dla mnie zmiana pracy…….

3) Kiedy zastanawiam się, jak się czuje w swojej dotychczasowej pracy…..

4) Zaczynam zauważać …………

 

To ćwiczenie uświadomi Ci rzeczy, które  nie ujawniały się do tej pory.

I pozwoli Ci dotrzeć do ukrytych zasobów i aktywizowania sił.

 

Jeśli dodatkowo chcesz więcej dowiedzieć się o tym, co ogranicza Twoje możliwości, możesz dowiedzieć się tutaj, w raporcie na temat „27 najczęstszych problemów życiowych wywołanych stresem”.

http://bozenagodlewska.pl/problemywywolanestresem

Autor: Bożena Godlewska

http://bozenagodlewska.pl/

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 732 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu