Z pewnością warto zacząć od tego, że inwestycja w siebie jest w dzisiejszych czasach niemal koniecznością, jeśli zależy nam na rozwijaniu kariery i swojego potencjału, a co za tym idzie, również podniesieniu zarobków. Do lamusa odeszły czasy, w których w pracownika inwestował tylko pracodawca. Jeśli dalej myślisz, że to w rękach szefa leży podnoszenie Twoich kwalifikacji – myśl tak dalej. I patrz, jak inni, bardziej ambitni, wyprzedzają Cię w przedbiegach!

Szkolenia – od czego zacząć?

Pytanie, jakie kursy warto zrobić, trzeba uzależnić przede wszystkim od tego, w jakim miejscu obecnie znajduje się nasza kariera. Inne szkolenia będą dobre dla studenta, który od początku chce inwestować w siebie, inne dla młodej mamy, która chce założyć własny biznes, a jeszcze inne dla osoby na etacie, której marzy się zmiana firmy lub upragniony awans. Postaramy się omówić te 3 grupy.

Kursy na studiach. Co warto?

Podczas gdy koledzy wszystkie oszczędności wydają na imprezy, Ty chcesz zagwarantować sobie dobrą przyszłość i zainwestować w siebie? To świetnie! Możesz to zrobić na wiele sposobów. Jeśli jesteś na samym początku studiów i chcesz znaleźć lepiej płatną pracę, inną niż w popularnych sieciówkach czy restauracjach, możesz pomyśleć o kursie zawodowym. Nawet jeśli w przyszłości nie zamierzasz pracować na wózkach widłowych, czy jako barman, to przez 5 lat kurs zdecydowanie się zwróci (większe zarobki), a sama praca może być ciekawą przygodą.

Jeśli szukasz szkolenia lub kursu, który pomoże Ci w znalezieniu lepszej pracy po studiach, również nie masz na co narzekać. Jeśli chodzi o wiedzę ogólną, na pewno warto inwestować w język – perfekcyjny angielski to przepustka np. do korporacji, ale możesz spróbować również bardziej egzotycznego – np. chińskiego lub szwedzkiego. Jeśli wiesz, że po studiach chcesz być np. grafikiem, zacznij już teraz. Wybierz szkolenia z grafiki komputerowej, rysunku, programowania stron internetowych. Już na studiach możesz stworzyć swoją pierwszą stronę www, gromadzić portfolio, a po jego zakończeniu szukać pracy lub zacząć własną działalność. Podobnie jest z bardzo wieloma zawodami. Wykorzystaj swój czas!

Szkolenia dla przyszłych przedsiębiorców

Znudziły Ci się długie dojazdy i posiadanie szefa? A może niedawno zostałaś mamą i marzy Ci się własny biznes, który pozwoli Ci dzielić czas między pracę, a spędzanie czasu z dzieckiem? Niezależnie od motywacji, posiadanie własnej firmy jest marzeniem dla bardzo wielu osób. Poza pomysłem, budżetem i determinacją ważna jest jednak wiedza, która pozwoli pchać Twój biznes do przodu. Zarządzanie czasem i techniki sprzedaży to jedno – co powiesz na szkolenia z marketingu w mediach społecznościowych, podstaw pozycjonowania, zarządzania e-sklepem czy swoim czasem? Dowiedz się, jakie kompetencje będą niezbędne do prowadzenia Twojej firmy i zadbaj o wiedzę wcześniej.

Szkolenia i kursy na etacie

Chcesz awansować, zmienić firmę, a może zawód? Pierwszym krokiem jest stworzenie swojego CV i skonfrontowanie go z oczekiwaniami na Twoim wymarzonym stanowisku. Jak to zrobić? Wystarczy przejrzeć ogłoszenia o pracę na popularnych serwisach takich jak Pracuj.pl czy Gumtree i wypisać wszystkie wymagania pracodawców, segregując od najważniejszych (najczęściej się pojawiających) do tych najmniej istotnych. Twoje CV odpowiada w 100% ogłoszeniom? Gratulujemy! Jednak trochę Ci brakuje? Uzupełnij swoją wiedzę – język, szkolenia zawodowe, często nawet brak doświadczenia możesz zastąpić kursem, np. nie masz 5-letniego doświadczenia w zarządzaniu ludźmi, ale masz certyfikaty z motywacji pracowników, zarządzania projektami i szkolenia managerskie. To się opłaca.

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 1 615 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu