Zawody prawnicze w Polsce stają się coraz bardziej popularne wśród osób myślących o swojej przyszłości. Dla młodego człowieka, który staje przed wyborem studiów wizja prawniczego życia jest bardzo kusząca.

Świat prawników wykreowany przez amerykańskie filmy i seriale jawi się w luksusie oraz emocjonujących sprawach sądowych. W rzeczywistości praktyka zawodów prawniczych wygląda zupełnie inaczej. Jest jednak nie mniej interesująca.

Osoby chcące zostać adwokatami lub radcami prawnymi muszą przy tym uzmysłowić sobie, że do wykonywania wymarzonego zawodu wiedzie długa droga. Jest ona połączona z długimi godzinami spędzonymi przy podręcznikach i książkach. Trzeba jednak wiedzieć, że czas poświęcony na naukę może przerodzić się w pasjonujący życie zawodowe.

Dużo nauki

Każdy przyszły adwokat musi najpierw skończyć studia na kierunku prawo. Studia te trwają pięć lat i są studiami jednolitymi magisterskimi- nie można uzyskać tytułu licencjata nauk prawnych. Studia składają się z wielu przedmiotów odpowiadających tematyką głównym gałęziom prawa, ale także poruszających tematy szczegółowe.

Po skończeniu studiów młody prawnik musi dostać się na aplikację adwokacką. Ta stanowi szkolenie zawodowe, gdzie aplikanci zdobywają wiedzę teoretyczną, ale także praktykują prawo pod okiem patronów (adwokatów z doświadczeniem). Aplikacja to okres wzmożonej nauki.

Zdobyte na studiach wiadomości wstępne aplikanci muszą oszlifować i zapoznać się z ich praktyką. Określanie aplikacji jako szkolenia zawodowego mimo tego, że jest jak najbardziej słuszne, może wprowadzać w błąd- to nie tylko praca, ale przede wszystkim masa nauki, która jest skrupulatnie sprawdzana za pomocą kolokwiów w okręgowej radzie adwokackiej i oczywiście egzaminie końcowym.

Praktyka czyni mistrza

Sama nauka nie uczyni mimo wszystko z nikogo dobrego adwokata. Podstawowym obiektem zainteresowań przyszłego adwokata już na studiach powinna być kancelaria adwokacka. Student powinien znaleźć miejsce, w którym będzie mógł stale praktykować.

Chodzi o to by nauczył się tego jak wyglądają podstawowe czynności kancelaryjne, jak pisać pisma procesowe oraz jak myśleć po prawniczemu. Studia najczęściej nie przedstawiają takich informacji. Pomagając adwokatowi świadczącemu usługi prawne praktykant zdobędzie doświadczenie, które przyda mu się w przyszłości.

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 49 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu