Choć przeprowadzka może się wydawać bardzo prostym w realizacji zadaniem, to jednak jest to przedsięwzięcie niezwykle skomplikowane logistycznie, które wielu ludzi po prostu przerasta, czego efektem jest zniszczenie co bardziej delikatnych części wyposażenia, lub zaginięcie niektórych kartonów przeprowadzkowych.

Jak zaplanować przeprowadzkę?

Aby przeprowadzka była możliwie najszybciej i najsprawniej zrealizowana, konieczne jest rozpoczęcie przygotowań do niej znacznie wcześniej. Zabranie się do przeprowadzki na kilka dni przed dniem zero, to proszeni się o kłopoty.
Najważniejszą rzeczą w trakcie przeprowadzi, jest podchodzenie do wszystkiego na spokojnie.

Najlepiej jest zaplanować sobie kalendarz, w którym dzień po dniu realizowane będą kolejne przygotowania, których finalnym zwieńczeniem będzie transport dużych gabarytów i mniejszych kartonów. Aby do tego jednak doszło, konieczne jest systematyczne i spokojnie realizowane pakowanie.

Najlepiej jest zaczynać od tych rzeczy, które na co dzień nie są używane, a zakończyć pakowanie na tych, których używa się najczęściej.

Wszelkie gabaryty, w tym duże przewieziesz dzięki firmie globtrans.katowice.pl

Co będzie potrzebne?

Żeby przeprowadzka mogła zakończyć się pełnym sukcesem, oprócz odpowiedniego planowania krok po kroku kolejnych poczynań, kluczowe będzie to, jak zostaną poszczególne rzeczy zapakowane. W tym celu niezbędne będą określone przyrządy i akcesoria do pakowania.

Najlepiej jest wyposażyć się w różnej wielkości pudełka kartonowe, które w zależności od rozmiaru i grubości kartonu, czyli jego wytrzymałości, zostaną zapełnione określonego rodzaj rzeczami. Dodatkowo dobrze jest mieć całkiem pokaźną ilość dużych worków foliowych na odzież. Do tego celu doskonale sprawdzają się zwykłe worki na śmieci.

Ręczy najmniejsze, takie jak biżuteria, kluczę, lub ładowarki do telefonów, dobrze jest pakować nie poprzez wrzucanie ich po prostu do kartonu, lecz do małego plastikowego pudełka, np. spożywczego, często używanego w kuchni. Tak zgromadzone rzeczy z pewnością unikną przypadkowego zagubienia lub wyrzucenia.

Oczywiście nie można także zapominać o posiadaniu foli bąbelkowej do zabezpieczenia elementów kruchych i delikatnych.

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 143 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu