Sprawny handel wymaga solidnego zaplecza magazynowego. Zorganizowana gospodarka towarowa zintegrowana z obszarem sprzedażowym to ważne ogniwo efektywnych działań w firmach handlowych, jak i produkcyjnych.

Bieżąca kontrola stanów magazynowych, realizacja zakupów, obsługa sprzedaży, relacje z dostawcami. Aby zapewnić efektywny przebieg najważniejszych procesów z obszaru handlowo-magazynowego, warto postawić na wydajne narzędzie IT. Takim jest system ERP.

Kompleksowe wsparcie procesów handlowo – magazynowych

Jednym z polecanych systemów jest Streamsoft Prestiż z solidnym modułem handlowo – magazynowym, który usprawnia pracę w trzech kluczowych obszarach dla firm handlowych i produkcyjnych:

  • magazyn
  • zakupy
  • sprzedaż

Porządek na magazynie

Moduł handlowo – magazynowy Streamsoft Prestiż  umożliwia pełną kontrolę nad stanami magazynowymi. Zapewnia sprawną inwentaryzację z możliwością dopasowania indywidualnego terminu, w zależności od potrzeb. Spis przebiega w układzie kartotekowym – dowolnie, wg dostaw, miejsc składowania lub po parametrach dostaw. Z modułem handlowo – magazynowym sprawnie wystawisz wszelkie  niezbędne dokumenty: WZ, PZ, MM, RW, PW oraz rozliczysz opakowania kaucjonowane wraz z wystawieniem odpowiednich dokumentów.

Optymalna polityka zakupowa

Z modułem możemy składać nowe zamówienia mając bieżący wgląd w spis istniejących  zamówień oraz stany przewidywane kartotek uwzględniające te aktualnie składane. Dodatkową zaletą jest intuicyjność procesu dzięki wsparciu automatycznych podpowiedzi cen zakupów bazujących na kartotekach i umowach z dostawcami.

Przyjęcie towaru na magazyn odbywa się w oparciu o dokumenty zakupu. Fakturę, fakturę importową, nabycie wewnątrzwspólnotowe, paragon czy fakturę VAT RR. W przypadku ewentualnych pomyłek możemy wprowadzić szybką korektę  ilościowo – wartościową wraz z wartością zwiększającą cenę.

Intuicyjna sprzedaż

Z modułem zyskujesz możliwość tworzenia zamówień na podstawie wcześniejszych ofert. Dodatkowo utworzysz cenniki z uwzględnieniem rabatów indywidualnych i opcją szybkiego wyłączenia produktów z umów czy promocji. Intuicyjny jest sam proces sprzedażowy. Ułatwieniem może być Panel szybkiej sprzedaży obsługiwany z wykorzystaniem ekranu dotykowego  i czytnika kodów kreskowych EAN. Warto wspomnieć, że na  szybkość i komfort pracy w Streamsoft Prestiż wpływa również możliwość elektronicznej wymiany dokumentów (zapytań ofertowych, zamówień czy faktur) między kontrahentami z wykorzystaniem wielu formatów EDI.

Uzupełnieniem modułu Handlowo – Magazynowego jest  Panel Managera będący częścią aplikacji Streamsoft Prestiż ERP mobile. Narzędzie który pozwala na bieżąco śledzić wskaźniki dotyczące transakcji handlowych na smartfonie. Masz zawsze pod ręką wszystkie istotne z perspektywy managera dane m.in.: wartość sprzedaży i stan firmowych rachunków w czytelnym graficznym układzie oraz wykresy sprzedaży czy zamówień.

(Visited 67 times, 1 visits today)