Dużo mówi się o tym, że wyjazdy integracyjne służą jednoczeniu ludzi i doskonale uczą współpracy. Nikomu też nie służy życie pod ciągłą presją, a każdy, nawet ten, kto wymaga od siebie naprawdę wiele, od czasu do czasu potrzebuje odpoczynku. Wspólna firmowa „wycieczka” okazuje się często strzałem w dziesiątkę, ponieważ pomaga nie tylko zrelaksować się po ciężkiej pracy, ale i lepiej poznać ludzi, z którymi dzieli się na co dzień obowiązki. Co zrobić, by wyjazd integracyjny okazał się udany i w jaki sposób go w ogóle zorganizować?

O czym warto pamiętać, planując firmowy wyjazd?

Trzeba pamiętać, że możliwości jest naprawdę wiele. Można zabrać pracowników w góry, nad morze, nad jezioro, za granicę lub w ciche, spokojne miejsce oddalone od miasta. Najpierw warto skrupulatnie przygotować plan całej wyprawy, by potem nie dać się niczym zaskoczyć (konieczne staje się więc uwzględnienie wyjść awaryjnych).

Trzeba mieć świadomość, ile będzie nas kosztował każdy z etapów danego przedsięwzięcia – to pozwoli łatwo oszacować, czy zmieścimy się w budżecie i w razie czego, z odpowiednim wyprzedzeniem, wprowadzić konieczne zmiany.

Dla rozluźnienia atmosfery, zawsze warto uwzględnić zajęcia rekreacyjne, które będą stanowić przeciwwagę dla koniecznych szkoleń. Dzięki temu wyjazd przestanie mieć charakter formalny, a sami uczestnicy również podejdą do niego znacznie swobodniej.

Wyjazd powinien więc uwzględniać wyjścia w teren – na przykład zwiedzanie zabytków, jeśli tylko „impreza” ma się odbyć w miejscowości turystycznej.

Pracownikom firmy można też zaproponować uprawianie sportów związanych z danym regionem czy po prostu wypoczynek na świeżym powietrzu. Dobrze będzie też pomyśleć o instruktorze (jeśli planujemy coś nietypowego, czego nie robi się na co dzień) bądź o przewodniku, zwłaszcza gdy sami nie do końca znamy teren, po którym mamy się poruszać.

Nie można sobie pozwolić na żadne niedopowiedzenia. Jeśli miejsce docelowe znajduje się daleko on miasta, z którego pochodzą pracownicy, trzeba od razu ustalić, czy muszą dojechać do niego samodzielnie, czy wynajęty zostanie autokar.

Oczywiście, druga opcja okaże się dużo wygodniejsza dla uczestników, jednak najbardziej opłacalna będzie wówczas, gdy trasa wycieczkowa obejmie kilkaset kilometrów.

Pamiętaj o korzyściach

Warto mieć świadomość, że wyjazd integracyjny pomoże w naturalnej komunikacji między pracownikami, a tym, którzy dopiero dołączyli do kadry pozwoli oswoić się z nowym miejscem i nieznanymi dotąd ludźmi.

Odpoczynek wpłynie też motywująco na wszystkich uczestników, którzy z radością wrócą do swoich codziennych obowiązków. Umacnia się też relacje w obrębie zespołu, a osoby na poszczególnych stanowiskach nauczą się współpracy. W ten sposób wszystkim będzie się zdecydowanie łatwiej i przyjemniej wykonywało codzienne obowiązki.

Kto pomoże w organizacji wyjazdu integracyjnego?

Czasem zupełnie nie mamy pomysłu na wspólny wyjazd integracyjny. Nie wiemy też do końca, jak się za niego zabrać i gdzie szukać pomocy. Tymczasem na rynku istnieje sporo firm, które na co dzień zajmują się właśnie organizacją szkoleń oraz wycieczek integracyjnych dla przedsiębiorców.

Zgłaszając się do specjalistów, można mieć pewność, że wybierze się odpowiednie miejsce oraz interesujący program, który zachęci do wyjazdu większą ilość pracowników.

Aby przyjrzeć się bliżej temu, czego można się spodziewać, wynajmując prawdziwych fachowców, warto odwiedzić stronę www.wyjazdydlafirm.pl. W ten sposób na pewno każdy dotrze do propozycji idealnej dla danego przedsiębiorstwa.

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 433 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu