W dobie ciągłego pośpiechu i pełnej dyspozycyjności trudno wyobrazić sobie udany biznes bez dobrego smartfona. Kiedy choć przez chwilę nie będziemy dostępni „pod telefonem”, możemy ściągnąć na swoją firmę poważną katastrofę. Poza tym telefon to wizytówka przedsiębiorcy, a rozbita szybka czy wyraźne ślady użytkowania z pewnością nie pomogą w zachowaniu profesjonalnego wizerunku.

 

Niestety urządzenia nowej generacji, lśniące smartfony Samsung, HTC i LG, wprawdzie mają dotykowe ekrany i tysiące aplikacji, ale nie dorównują trwałością poczciwej, niezniszczalnej Nokii 3310. Jak skutecznie zabezpieczyć swój telefon przed poważnym uszkodzeniem?

Niezbędne minimum: folia ochronna

Według statystyk zaledwie niecałe 10% klientów kupujących smartfony inwestuje jednocześnie w akcesoria do swoich delikatnych urządzeń. Mądrość przychodzi dopiero po szkodzie, a wtedy naprawa rozbitego ekranu czy nieestetycznie poobijanej obudowy wielokrotnie przewyższa zawczasu poniesione koszty. Podstawowym minimum, w jakie powinieneś się zaopatrzyć, jest solidna folia ochronna.

Wprawdzie coraz bardziej popularna staje się technologia Gorilla Glass – w wielu smartfonach ekrany dotykowe wykonane są ze specjalnego rodzaju szkła, które powinno zapewnić ochronę przed rysami i innymi mechanicznymi uszkodzeniami. Choć szkło Gorilla Glass znajduje zastosowanie we wszystkich nowszych modelach Samsunga, Nokii Lumii, LG, HTC i w części Sony Xperii, nie przeszkadza to wcale częstym wycieczkom klientów do punktu napraw rozbitych ekranów. Całkiem niezłą folię ochronną można zakupić już za 30 złotych; bardziej zapobiegawczy klienci mogą nabyć nieco droższe ochraniacze ekranu wykonane z wytrzymałych warstw szkła.

Kompleksowa ochrona – etui i pokrowce

Dobrym wyjściem jest też inwestycja w etui, które osłoni nie tylko sam wyświetlacz, ale całą obudowę naszego smartfona. Takie rozwiązanie zapewnia ochronę przed zarysowaniami, a często także przed zalaniem. Na wyjeździe służbowym Twój telefon może być narażony na działanie wody, piasku czy kurzu. Większość urządzeń z Androidem obsługuje pod tym względem firma Otterbox, proponująca różne formy zabezpieczeń i pokrowców w przystępnych widełkach cenowych.

Nowe etui może być również szybkim i tanim sposobem na zmianę wyglądu smartfona. Po pierwsze, spersonalizowane urządzenie pozwoli lepiej wyrazić siebie, a po drugie – łatwiej jest wymienić samo etui za kilkanaście czy kilkadziesiąt złotych, niż zakupić nowy telefon tylko dlatego, że znudził nam się jego wygląd.

Smartfony w metalowych obudowach

Jeśli właśnie przymierzasz się do wymiany telefonu, warto zadbać o akcesoria, ale też o jak najlepszy materiał wykonania. Na rynku istnieje kilka popularnych modeli smartfonów klasy premium, które są częściowo lub w całości pokryte metalową obudową. Takie telefony są wyraźnie wytrzymalsze i solidniej wykonane, niż konkurencyjne propozycje – warto jednak zwrócić uwagę na ów stopień pokrycia metalem. Na przykład firma Samsung już jakiś czas temu wypuściła telefon Galaxy Alpha, ale tam metalowa była jedynie ramka. Pierwszym w pełni metalowym smartfonem marki był dopiero Samsung Galaxy A5.Innowacyjny design wykorzystany w Galaxy A5 przekonuje, że metalowa obudowa to nie tylko sposób na zwiększenie wytrzymałości telefonu, ale i pewien przykład nowoczesnej, profesjonalnej estetyki. Oczywiście obok Galaxy A5 istnieją na rynku także inne metalowe modele, np. HTC One (M8), godny następca HTC One (M7), czy ekskluzywna Sony Xperia Z3. W przypadku Z3 sytuacja wygląda tak samo, jak przy okazji Galaxy Alpha, czyli z aluminium wykonana jest jedynie ramka, a nie cały korpus. Niezależnie od wyboru smartfona, pamiętaj o zabezpieczeniu go za pomocą folii ochronnej i solidnego etui!

 

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 457 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu