Warszawa jest największym w Polsce rynkiem magazynowym. Ważnym jego elementem jest usługa polegająca na wynajmie magazynów samoobsługowych. Stanowi ona odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na nieduże boksy, w których można przechować nie tylko firmowe mienie, ale i rzeczy prywatne.

Wynajem magazynów samoobsługowych – od czego zacząć?

 

Określenie własnych potrzeb względem powierzchni to pierwszy krok do tego, aby wynająć samoobsługowy magazyn. Warszawa oferuje w tym zakresie różne opcje do wyboru, nie ma więc problemu ze znalezieniem boksu, którego metraż jest adekwatny do konkretnych preferencji.

Warto także zwrócić uwagę na jego dokładną lokalizację. Przeważnie nie trzeba wcześniej rezerwować wybranego magazynu – jeśli jest on w danym momencie dostępny, formalności zostają załatwione od ręki.

 

Wynajem magazynów samoobsługowych – o tym trzeba pamiętać!

 

Decydując się na wynajęcie magazynu samoobsługowego w Warszawie, należy mieć na uwadze parę istotnych kwestii. Jedną z nich jest minimalny okres najmu obowiązujący u konkretnego usługodawcy, np. w Kangu Self Storage jest to 14 dni.

Umowa zawierana jest najczęściej na czas nieokreślony, przy czym każda ze stron ma prawo wypowiedzieć ją w dowolnym momencie – oczywiście z zachowaniem okresu wypowiedzenia, który przeważnie wynosi dwa tygodnie. Podpisując umowę, trzeba dokładnie przeanalizować zapisy odnoszące się m.in. do rzeczy, których przechowywanie w magazynach jest zakazane.

 

Wynajem magazynów samoobsługowych – jaki to koszt?

 

W Polsce przeciętna opłata za wynajęcie magazynu o powierzchni 1 m kw. wynosi ok. 100 zł netto za miesiąc. W Warszawie średnie stawki za taki metraż wynoszą od 80 zł do 130 zł. Ostateczna cena to wypadkowa paru czynników takich jak powierzchnia magazynu i jego lokalizacja oraz okres najmu.

Z ekonomicznego punktu widzenia najbardziej opłacalny jest wynajem długoterminowy, aczkolwiek jednym z  największych atutów omawianej usługi jest możliwość korzystania z magazynu przez krótki czas, np. przez kilka dni.

 

(Visited 18 times, 1 visits today)