Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego jak wyglada proces realizacji strony internetowej. W wyniku tego u niektórych osób tworzy się wyobrażenie, że jest proste i szybkie, a tym samym powinno być tanie przy zakupie usługi. Niestety realia wyglądają zupełnie inaczej, za co płaci się wykupując usługę realizacji strony internetowej?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego jak wyglada proces realizacji strony internetowej. W wyniku tego u niektórych osób tworzy się wyobrażenie, że jest proste i szybkie, a tym samym powinno być tanie przy zakupie usługi. Niestety realia wyglądają zupełnie inaczej, za co płaci się wykupując usługę realizacji strony internetowej?

1. Kontakt z klientem

Zdobywanie materiałów, konsultacje To najmniej oczywisty element, przecież kupujemy stronę, a nie usługi doradztwa. Jednak trzeba pamiętać, że rozmowa z klientem, wspólne analizowanie projektu(, zdobywanie od klienta potrzebnych informacji i materiałów – to wszystko zajmuje czas. A idąc za przysłowiem – czas to pieniądz. Dlatego też koszta te nie są widoczne w ofertach, nie są transparentne, ale wliczone są w każdą propozycję cenową wystosowaną przez daną agencję interaktywną

2. Projekt graficzny

Najbardziej oczywisty element, który wpływa na końcowa cenę przygotowanej oferty. W zależności od poziomu zaawansowania oraz planowanej wielkości strony internetowej firma szacuje koszta przygotowania projektu graficznego. Jest to etap prac, który wymaga największej kreatywności. Dlatego też przy wyborze agencji interaktywnej zawsze powinnismy przejrzeć i ocenić ich portfolio. Na podstawie niego możemy zadecydować, czy dana firma spełni nasze oczekiwania. Koszt związany z projektem graficznym jest również uzależniony od tego czy chcemy zrealizować stronę responsywna (automatycznie dostosowująca się do rozmiarów ekranu) czy mobilna (oddzielnie projektowaną i kodowaną).

3. Zakodowanie projektu

Tworzenie stron składa się z dwóch głównych etapów, o pierwszym, czyli projekcie graficznym wspomniałem już powyżej, drugi etap to – zakodowanie przygotowanego i zaakceptowanego projektu. Pocięty w programie graficznym projekt przesyłany jest do programisty, który zgodnie z nim zakodowuje go, aby był widoczny w internecie i w pełni funkcjonalny. Na ten etap potrzeba najwiecej czasu. Programista musi dostosować wyświetlanie strony do wszystko rozdzielczości ekranu, zakodować wszystkie funkcjonalności i elementy wizualne/animacje. Po zakodowaniu całości zazwyczaj projekt jest zamieszczany na serwerze roboczym i pokazywany klientowi w celu weryfikacji.

4. Podpięcie systemu

CMS W dzisiejszych czasach jest to już standard. Klient po orzekaniu strony musi mieć możliwość zarządzania nią, czyli podmiany tekstów, zdjęć czy dodawania wpisów na bloga. Dobrego służy właśnie system CMS. Obecnie najpopularniejszym takim systemem jest Wordpress, ale na rynku można spotkać się również z takimi systemami jak Joomla m, Drupal czy unikalnymi systemami agencji interaktywnych.

5. Przeniesienie strony na domenę klienta, uruchomienie jej na jego serwerze oraz przeszkolenie z obsługi

Ostatni etap to uruchomienie całości na domenie i serwerze klienta. Gdy już wszystko ruszy klient jest informowany jak korzystać z panelu CMS w postaci instrukcji pdf lub szkolenia telefonicznego Czas przygotowania unikalnej strony firmowej może wąchać się od 3 – 5 tygodni w zależności od specyfiki projektu.

Artykuł przygotowała agencja interaktywna Kraków – Ragnarok

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 140 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu