Konkurencja na rynku reklamy jest obecnie większa niż kiedykolwiek. Na taki stan rzeczy wpływa przede wszystkim dynamiczny rozwój środków masowego przekazu i rosnący udział reklamy internetowej oraz telewizyjnej w marketingu. Aby reklama zewnętrzna w dalszym ciągu była atrakcyjną formą promocji, musi charakteryzować się najwyższą jakością i estetyką, przy czym produkcja banerów czy plakatów nie może być nazbyt kosztowna.

Jaka powinna być dobra drukarka wielkoformatowa?

– Skuteczność reklamy zewnętrznej warunkowana jest przez wiele czynników, jak np. miejsce jej ekspozycji, ale przede wszystkim jakość projektu i jego wykonania – mówi nasz rozmówca z FUJIFILM Sericol. Inną sprawą, na którą zawsze zwraca uwagę reklamodawca, jest opłacalność. Koszty poniesione na przygotowanie kampanii muszą się po prostu zwrócić. Dlatego tak ważne jest, by maszyny drukarskie pracowały szybko, wydajnie i oszczędnie.

A zatem dobra drukarka wielkoformatowa to taka, która zapewnia doskonałą jakość wydruku, głębokie kolory i wysoką rozdzielczość. Jednocześnie musi pracować szybko, a stosowane w niej tusze muszą być bardzo wydajne. Wszystkie te wymagania spełniają drukarki wielkoformatowe serii UVISTAR.

Drukarka wielkoformatowa UVISTAR II

UVISTAR II to niezawodna maszyna cyfrowa do wielkoformatowego druku UV. Bez wahania możemy nazwać ją najlepszym z dostępnych rozwiązań do przygotowania billboardów i plakatów w dużym formacie. Urządzenie jest niesamowicie szybkie (350m2/h) i łatwe w obsłudze. Niewątpliwą zaletą jest też solidna konstrukcja obudowy.

Drukarka rolowa UVISTAR II pracuje z systemem atramentu Uvijet, co daje możliwość drukowania na rozmaitych podłożach, w tym najbardziej wrażliwych na wysokie temperatury, takich jak polietylen. Pracując z tą drukarką możemy uzyskać wydruk o szerokości 3 lub 5 m.

Wykorzystanie drukarki wielkoformatowej UVISTAR II pozwala znacznie ograniczyć przestoje, a to za sprawą szybkiego rozruchu. Łatwa i szybka jest także zmiana oraz kalibracja podłoża, co przekłada się na wydajność.

Drukarka wielkoformatowa UVISTAR Pro8

Model UVISTAR Pro8, dzięki tuszom Uvijet light, daje większe możliwości zastosowania w tych zakładach, gdzie powstają zarówno wydruki wielkoformatowe, jak i mniejsze materiały reklamowe, przeznaczone do oglądania z bliska. Urządzenie jest w stanie drukować na podłożach sztywnych, co pozwala na tworzenie np. plansz do punktów sprzedaży, materiałów wystawowych, grafik artystycznych itp.

Oprócz najważniejszych możliwości, jakie znajdziemy również w poprzednim z omawianych modeli, UVISTAR Pro8 posiada funkcję automatycznej zmiany konfiguracji kolorów pomiędzy 4 i 8 kolorami. Ponadto, maszyna umożliwia jednoczesny druk na 3 rolach na podłożu do 160 cm.

Podstawowe wyposażenie drukarki UVISTAR Pro8 można rozszerzyć o belki antystatyczne, analizator zmarszczek, funkcję cięcia w czasie druku, kamery do druku backlitów, odbierak arkuszy do materiałów elastycznych, czy stół podciśnieniowy.

(Visited 317 times, 1 visits today)