Za sprawą specjalnych stron internetowych do tworzenia ankiet każdy z nas może przygotować ją zgodnie ze swoimi oczekiwaniami. Strony tego rodzaju udostępniają szereg pomocnych narzędzi i są łatwe w obsłudze, dlatego nawet bez doświadczenia w tej dziedzinie możesz przygotować profesjonalną ankietę!

Na początku konieczne jest wybranie odpowiedniej strony do przygotowywania ankiet. Jest ich dość dużo, ale na szczęście ich funkcjonalność można zwykle przetestować za darmo, by wybrać taką, która spełni oczekiwania użytkownika w pełni. Aby zacząć tworzyć własne ankiety, zarejestruj się na wyselekcjonowanej stronie.

Twórz

Po założeniu własnego konta strona do robienia ankiet prezentuje wiele funkcji. Gdy chcesz rozpocząć przygotowywanie ankiety, wybierz opcję jej stworzenia. Można skorzystać wtedy z gotowych szablonów ankiet, do których trzeba dodać tylko treść, można też przygotowywać ankiety od zera samodzielnie.

Przy tworzeniu ankiety pamiętaj też o jej ustawieniach, na przykład określisz, kto będzie miał dostęp do ankiety, czy ma ona zbierać dane osobowe, jakie informacje mają pojawić się po zakończeniu wypełniania ankiety. Pamiętaj, w wielu serwisach możesz też spersonalizować wygląd ankiety, na przykład dodać do niej logo, zmienić kolorystykę.

Po stworzeniu ankiety warto też wykonać jej testowe wypełnienie, aby mieć pewność, że jest dopięta na ostatni guzik.

Zbieraj

Przygotowana ankieta może być udostępniona na kilka sposobów – może być ona umieszczona na wyznaczonej stronie internetowej, jej adres może być wysłany na e-mail, można też udostępnić ją przez serwisy społecznościowe czy jako widget na stronie WWW.

Analizuj

Po zakończeniu zbierania odpowiedzi przychodzi czas na ich analizę. Ze stronami do wypełniania ankiet to żaden problem. W odpowiedniej zakładce można sprawdzić zbiorcze podsumowanie wyników, które mogą być też analizowane zgodnie z twoim kluczem oraz filtrowane.

Zatem przygotowanie ankiety i jej przeprowadzenie we własnym zakresie nie jest wcale takie skomplikowane, jak może się wydawać. Można sprawdzić to już teraz całkowicie za darmo!

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 579 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu