Każdy z nas w momencie, gdy musi wymienić walutę, pragnie zrobić to po jak najlepszym kursie. Nikt w końcu nie chce tracić pieniędzy na przewalutowaniu. Bardzo często jednak porównujemy ze sobą jedynie oferty kantorów stacjonarnych i wybieramy ten z najlepszym kursem. Jest to jak najbardziej błędne podejście, ponieważ tak naprawdę wśród ofert kantorów stacjonarnych bardzo ciężko znaleźć korzystną ofertę. Zwłaszcza w stosunku do kantorów online bądź społecznościowych platform wymiany walut. To właśnie je omówimy w dalszej części.

 

Kantory online

Są to narzędzia dostępne w sieci już od pewnego czasu. Korzystanie z nich jest oczywiście jak najbardziej opłacalne i warto na nie postawić. W przypadku kantorów online spready walutowe wynoszą około 1%. Oznacza to, że różnica pomiędzy kursem sprzedaży, a kupna jest minimalna. Tym samym oszczędność jest naprawdę wysoka. Niskie spready walutowe spowodowane są tym, że kantory te są w stanie dotrzeć do bardzo dużej grupy osób. Klienci na tym natomiast tylko i wyłącznie zyskują.

Społecznościowe platformy wymiany walut

Jeżeli mowa o społecznościowych platformach wymiany walut, to nie sposób nie wspomnieć o serwisie: https://www.walutomat.pl/ . Jest to największa tego typu platforma, z której korzysta ponad 190 tysięcy osób. Największą zaletą społecznościowej wymiany walut jest fakt, że kursy są ustalane przez samych użytkowników. Często zatem są one bardzo atrakcyjne. Dzięki temu zaoszczędzisz naprawdę wiele. Ilość dostępnej na platformie waluty zależy oczywiście od samych klientów, ale dzięki temu, że jest ich aż tak dużo, to wszystkie waluty są stale dostępne. W przypadku Walutomatu opłata za przewalutowanie wynosi maksymalnie 0,2% wartości transakcji. Po znalezieniu atrakcyjnej oferty nie będzie ona więc dla nikogo dużym obciążeniem.

Wygoda i bezpieczeństwo

Wbrew temu, co może się wydawać, to zarówno kantory online jak i społecznościowe platformy wymiany walut są bardzo bezpieczne. Wykonywanie na nich transakcji nie wiąże się z żadnym ryzykiem. W serwisie Walutomat transakcje są zabezpieczone między innymi za pomocą systemu autoryzacji SMS, który wymaga podania specjalnego kodu SMS, do zatwierdzenia wymiany. Dostęp do kodu ma oczywiście tylko użytkownik.

Za wygodę odpowiada natomiast fakt, że wszystkie transakcje wykonywane są bezgotówkowo. Nie musisz zatem nigdzie przemieszczać się z gotówką. Dodatkowo do wymiany waluty potrzebujesz jedynie dostęp do sieci. Możesz zatem wykonać transakcję z wielu miejsc na całym świecie.

Podsumowanie

Jeżeli zatem szukasz naprawdę atrakcyjnego i opłacalnego sposobu na wymianę gotówki, to jak najbardziej warto zainteresować się właśnie tym, co w swojej ofercie posiadają kantory online oraz platformy społecznościowej wymiany walut. Dzięki nim będziesz mógł bowiem zaoszczędzić naprawdę bardzo dużo pieniędzy.

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 177 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu