Powoli do przeszłości odchodzą czasy, w których jedyną możliwością zarobienia pieniędzy jest praca na etacie. Coraz większy procent naszego społeczeństwa posiada spore oszczędności, które trzyma na lokacie, czy rachunku bankowym. Może nadszedł czas, aby kapitał, jaki zebraliśmy ulokować w nieruchomościach?

Wynajmowanie lokali, a zwłaszcza mieszkań może być dość intratnym biznesem, który nie będzie wymagał od nas dużej ilości poświęconego czasu na zarobienie pieniędzy. Natomiast znacznie dłużej powinniśmy zastanowić się nad odpowiednim wyborem naszej nowej nieruchomości.

Przede wszystkim musimy znaleźć dogodną lokalizację. Wybierając duże miasta, głównie ścisłe centra w segmencie premium, musimy liczyć się z wydaniem większych pieniędzy, aby nabyć lokal na własność. Warto zaplanować to ze znacznym wyprzedzeniem, jako że wielu z deweloperów informuje o swoich planach nawet kilkanaście miesięcy przed realnym skończeniem budowy. Spoglądając przykładowo na mieszkania Warszawa nowe inwestycje od razu mamy wizję tego, jakiego typu nieruchomości będą dostępne do zakupu.

Przed zakupem powinniśmy także przeanalizować rynek, na który chcemy wejść. Weźmy za przykład Warszawę. Jacy są konsumenci na tym rynku? Czy będą chcieli wynajmować nasze luksusowe mieszkania Warszawa na dłuższy okres, czy będzie ich interesował wyłącznie wynajem krótkoterminowy? Czy będziemy w stanie utrzymać stały przypływ gotówki z tytułu najmu? Wszystko to będzie zależeć od rodzaju zakupionej nieruchomości.

To, czy nasze ekskluzywne mieszkania Warszawa i ich wynajem okażą się sukcesem, niestety nie jest zależne wyłącznie od nas. Każda inwestycja, także w nieruchomości, będzie obarczona pewnym stopniem ryzyka. Nie jesteśmy w stanie ze stuprocentową pewnością przewidzieć, jak będzie wyglądać rynek za kilka miesięcy ani jakie będą preferencje konsumentów w przyszłości. Możemy jedynie wspomóc naszą nową inwestycję szeroko zakrojonym researchem, gdyż inaczej ryzykujemy utratą pokaźnej sumy pieniędzy i posiadaniem mieszkania, którego nikt nie będzie chciał wynająć.

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 205 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu