Samochód daje nam możliwość szybkiego transportu bez względu na porę dnia. Czasami jednak zdarzają się sytuacje, które uniemożliwiają skorzystanie z  pojazdu. Stłuczki mogą przytrafić się każdemu, nawet najbardziej doświadczonemu kierowcy. Chwila nieuwagi czy roztargnienie innego uczestnika ruchu i już mamy do czynienia z kolizją. Nie zawsze możemy pokryć koszty z ubezpieczenia i nie zawsze otrzymujemy samochód zastępczy. Komunikacja miejska nie jest w tym momencie dobrą alternatywą. Zatłoczone autobusy często nie stosują się do obowiązujących rozkładów jazdy przez miejskie korki. Ich skomplikowane trasy sprawiają, że dojazd do miejsca docelowego zajmuje o wiele więcej czasu,  niż podróż autem. W takiej sytuacji najlepiej skorzystać z usługi,  jaką jest wynajem samochodu. Tego typu rozwiązanie jest korzystne zwłaszcza w przypadku wyjazdów delegacyjnych,  czy wakacji spędzonych w innym mieście.

 

Okres wynajmu

Wynajem samochodu wiąże się z kilkoma formalnościami. Rodzaj usługi jest uzależniony od czasu, przez jaki użytkownik będzie korzystał z pojazdu. Wyróżnia się wynajem krótkoterminowy, średnioterminowy oraz długoterminowy. Ten pierwszy dotyczy kierowców, którzy prowadzą wynajmowany pojazd przez okres nie przekraczający trzech miesięcy. Anca Cars w rozwiązaniu średnioterminowym umożliwia użytkowanie samochodu przez okres do dwunastu miesięcy. Jest to korzystne zwłaszcza dla przedsiębiorców, którzy okresowo zatrudniają większą ilość pracowników. Korzystający mogą liczyć na serwis oraz na sezonową wymianę opon.

Niezbędne formalności

Aby wynajem samochodu był możliwy, kierowca musi dokonać kilku formalności. Podczas podpisywania umowy musi on dysponować ważnym dowodem osobistym lub paszportem. Oprócz tego prawo jazdy, którym klient dysponuje musi być ważne przez okres minimum dwóch lat. Jeśli natomiast zamawiający jest właścicielem firmy, powinien okazać zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej lub aktualny odpis z KRS, numer Regon oraz NIP. Najemca jest zobowiązany dostosować się do limitu liczby kilometrów, określonego w umowie. Zawiera ona również informacje o wyposażeniu podstawowym i dodatkowym, jakim dysponuje samochód w momencie wynajęcia go przez klienta. W okresie użytkowania najemca musi stosować się do kilku istotnych zasad. Powinien tankować auto odpowiednim dla danego modelu typem paliwa, być odpowiedzialny za wszystkie zobowiązania, mandaty, grzywny i kary powstałe w trakcie użytkowania samochodu.

Rodzaj wynajmowanego samochodu jest zależny od potrzeb użytkownika. Anca Cars oferuje modele rodzinne, miejskie, kompaktowe dostawcze czy terenowe. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że klienci decydujący się na wynajem mają dostęp do nowych modeli samochodów, z szerokiego wachlarza. Co więcej, im dłuższy okres najmu, tym oferta cenowa jest korzystniejsza.

 

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 131 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu