Kuga to jeden z najbardziej popularnych modeli samochodów produkowanych przez Forda. Od 2019 r. na rynku obecna jest trzecia generacja, która pod wieloma względami okazała się rewolucyjna.

Ford Kuga zadebiutował w 2008 r. Początkowo był to samochód osobowy typu SUV klasy kompaktowej, później zaś klasy średniej. Debiut trzeciej generacji wzbudził mnóstwo emocji wśród miłośników motoryzacji, gdyż zrewolucjonizował oblicze SUV-ów.

 

Klasyczne jednostki napędowe i hybrydy

 

Tradycyjne układy napędowe, w jakie wyposażony został nowy Ford Kuga, to: 2-litrowy silnik EcoBlue, 1,5-litrowy silnik EcoBlue oraz 1,5-litrowy silnik EcoBoost. Kuga w nowej wersji to pierwszy pojazd Forda, który jest dostępny z systemem hybrydowym ładowanym z gniazdka (Plug-In Hybrid), systemem miękkiej hybrydy (EcoBlue Hybrid) oraz z pełnym hybrydowym układem napędowym (Hybrid).

Wszystkie układy napędowe wyposażono w specjalny system Auto Start-Stop, dzięki któremu możliwe jest zmniejszenie kosztów eksploatacji samochodu. W zależności od wybranego wariantu są 2 rodzaje skrzyni biegów: manualna 6-biegowa i 8-biegowa automatyczna.

 

Nowoczesny design – stylowo i z pazurem

 

Specjaliści z serwisu Auto Plaza zwracają uwagę na bardzo nowoczesny design Forda Kugi. Jest to pierwszy SUV, który bazuje na nowej globalnej architekturze C2 Forda. Opracowana ona została w celu poprawy aerodynamikę, co przekłada się na niższe zużycie paliwa i redukcję masy samochodu.

W porównaniu z poprzednią generacją trzecia generacja Forda Kugi została „odchudzona” aż o 90 kg, co jest naprawdę świetnym wynikiem. Nowy model wyróżnia się też bardziej opływową sylwetką i większym rozstawem osi, co przekłada się na wyższy komfort oraz lepszą stabilność samochodu podczas jazdy.

Można zdecydować się na jeden z 12. kolorów auta, przy czym Blue Panther to opcja dostępna jedynie w ekskluzywnej wersji Vignale wyróżniającej się m.in. bardzo bogatym wyposażeniem.

 

Kuga to niezwykle wygodny i przestronny samochód mający w standardzie szereg przydatnych funkcji. Z powodzeniem zdaje egzamin jako auto rodzinne.

https://www.autoplaza.com.pl/

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 116 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu