Dzisiejsze czasy stały się bardzo wymagające, jeżeli chodzi o zdobycie klienta i świadczenie mu usług na najwyższym poziomie. Rynek jest pełen przedsiębiorstw właściwie w każdej branży. Klientów ma ten, który posiada przedsiębiorstwo nowoczesne, rozwojowe i posiadające innowacyjne zaplecze. A to kosztuje.

Dotarcie do klienta to jedno, a świadczenie usług na zadowalającym go poziomie to już inna sprawa. Wymaga to sporych nakładów finansowych związanych z zakupem maszyn i urządzeń służących do świadczenia usług produkcji zamówionych rzez klienta materiałów.

Problemy ze stworzeniem odpowiedniego zaplecza są dwa. Po pierwsze to znalezienie odpowiedniego dla naszych potrzeb sprzętu. Po drugie to zabezpieczenie finansów na potrzeby zakupu interesującego nas sprzętu. W świecie skomunikowanym dzięki globalnej sieci, jaką jest internet znalezienie odpowiednich urządzeń to kwestia przejrzenia najwyżej kilkunastu firm posiadających w ofercie interesujące nas produkty. Natomiast kwestia finansowania, to wybór spośród kilku opcji i sposobów zakupu. Oczywiście najprostszym sposobem jest wyłożenie gotówki, ale jest to sposób kosztowny i wymagający z reguły dużego nakładu w jednym czasie. Chcąc uniknąć takich kosztów warto zainteresować się możliwościami, jakie daje przedsiębiorcy leasing maszyn. Jest to rozwiązanie korzystne zarówno dla mniejszych, ale też dla tych wielkich. Pozwala nie tylko n rozłożenie kosztów zakupu w czasie. Do innych zalet leasingu należy chociażby przepis, pozwalający małym firmom, oraz tym dopiero rozpoczynającym działalność na błyskawiczną amortyzacją zakupionych dzięki leasingowi maszyn i urządzeń wchodzących w skład środków trwałych. Przepis ten nie dotyczy co prawda samochodów i nieruchomości, ale i tak znajduje uznanie wśród wielu przedsiębiorców. 


Zewnętrzne finansowanie zakupów maszyn i urządzeń dla firm poprzez leasing stało się bardzo popularne już jakiś czas temu i od tamtej pory nie traci na popularności. Obecnie wygoda i szybkość zawierania umów leasingowych często nie wymagają od przedsiębiorców tyle zachodu, co na przykład staranie się o kredyt. Przy porównywalnych kosztach obydwu opcji i znacznie korzystniejszej optymalizacji podatkowe leasingu większość przedsiębiorców decyduje się właśnie na tę opcję.

 

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 39 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu