W rozwijającym się przedsiębiorstwie istnieje często potrzeba zapakowania wielu elementów na euro palecie. Najlepszym wyborem jest zastosowanie folii stretch, jednak owijanie ręczne jest wysoce nieefektywne i nieekonomiczne. Wtedy z pomocą przychodzą owijarki półautomatyczne i automatyczne.

Jak dobrać owijarkę

Przede Wszystkim najistotniejszą sprawą przy doborze owijarki są kwestie ekonomiczne. Taki zakup zwyczajnie musi się w dłuższej perspektywie czasu opłacać. Jeżeli owijanie palet folią w firmie zdarza się sporadycznie, raz na jakiś czas, to nie ma sensu inwestować w zaawansowane systemy. Wystarczy ręczna owijarka, a w ostateczności można zrobić to i przy pomocy samej folii.

Przy konieczności pakowania większej ilości palet trzeba zastanowić się nad wyborem między automatyczną a półautomatyczną owijarką.

Kiedy półautomat, a kiedy automat

Owijarka półautomatyczna sprawdzi się, gdy do zapakowania jest średnia lub niewielka ilość palet dziennie. W sytuacji, gdy zmienność pakowanych gabarytów jest niewielka, a prędkość pakowania nie ma wielkiego znaczenia. Przy pakowaniu półautomatycznym pracownik musi nadzorować cały proces i w tym czasie nie zrobi nic innego.

Owijarka automatyczna to doskonałe rozwiązanie, gdy w firmie mamy do zapakowania dużą ilość palet dziennie, a czas pracownika jest cenny. Przy tego typu maszynach w czasie gdy jedna paleta jest owijana, załoga może przygotowywać kolejne partie towaru do zapakowania.

Obecnie owijarki automatyczne takie jak na przykład owijarki Promag Future-Pack są w pełni automatyczne i programowalne w szerokim zakresie parametrów. Operator ma w nich pełną kontrolę nad procesem pakowania w folię.

Może dobierać parametry w zależności od kształtu, rodzaju i materiału pakowanego przedmiotu, co zapewnia maksymalne bezpieczeństwo pakowania. Automat zapewnia powtarzalność pakowania i stabilność zapakowanego pakunku.

Oszczędności i ekologia. 

Choć folię trudno rozpatrywać w kategoriach ekologicznych, to zastosowanie odpowiedniej owijarki automatycznej może znacznie zmniejszyć zużycie folii. Niektóre owijarki firmy Promag potrafią ją rozciągnąć nawet o 200%, co zdecydowanie zmniejsza koszty i ilość wprowadzonych odpadów do obiegu.

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 120 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu