Ekologiczne opakowania dla biznesu są wykorzystywane między innymi przez producentów artykułów spożywczych, ale nie tylko! Kartonowe opakowania sprawdzają się dobrze do pakowania wszystkich rodzajów przedmiotów – z powodzeniem korzystają z nich firmy jubilerskie, sprzedawcy odzieży, a także producenci kosmetyków. Ty także możesz!

Ekologiczne opakowania dla biznesu – inspiracje ze świata branży kosmetycznej

W branży opakowań kosmetycznych najczęściej mamy do czynienia z pudełkami z bielonej tektury. Są one estetyczne i eleganckie, a ich wygląd nawiązuje do naturalnego charakteru składników użytych do produkcji kosmetyków.

Jeśli szukasz pudełkowych inspiracji dla swojej firmy, wystarczy spojrzeć na pudełka marki Colorneer lub Sara Simar. W oparciu o nie firmy te totalnie zrewolucjonizowały swoje działania marketingowe, sprawiając, że pudełka na kosmetyki są pożądane przez klientki w takim samym stopniu, jak i kosmetyki.

Ekologiczne opakowania dla biznesu – jak zapakować w nie biżuterię?

Ekologiczne opakowania można zaprojektować tak, by były bardzo estetyczne, a nawet luksusowe. Z kartonowych spersonalizowanych pudełek korzysta wielu producentów biżuterii, np. producent zegarków Olivia Burton lub firma jubilerska Iona Brown.

Pudełka tych marek zdobią drobne ilustracje, często są one wyposażone w dodatkowe elementy, takie jak np. wysuwane dno. Minimalizm i elegancja idą ze sobą w parze i sprawiają, że pudełko zyskuje charakter Premium, zgodnie z produktem, który się w nim znajduje.

W jaki sposób stworzyć opakowania dla swojego biznesu?

Aby stworzyć wyjątkowe pudełko produktowe dla firmy, wcale nie trzeba się bardzo wysilać. Można tego dokonać we współpracy z producentem opakowań. Jedną z wiodących w tej dziedzinie europejskich firm jest Packhelp.

Firma oferuje swoim klientom wiele różnych rodzajów ekologicznych opakowań, w tym między innymi kartonowe pudełka fasonowe, papierowe torby, a także niestandardowe pudełka zaprojektowane zgodnie z wolą klienta.

Ty także możesz wykorzystać potencjał opakowań produktowych, wzorem takich firm jak GUCCI, czy Apple i wdrożyć je w swojej firmie. Niezależnie od tego, jakie artykuły sprzedajesz, kartonowe pudełko może się okazać nieocenione dla Twojego biznesu, a nawet przyczynić się do tego, że Twoje zyski płynące ze sprzedaży znacznie wzrosną.

Uważasz, że warto wymienić plastik w firmie na kartonowe opakowania i wdrożyć rozwiązania, które są bardziej przyjazne dla naturalnego środowiska? My też. W takim razie, na co czekasz?

Sprawdź także ranking polskich producentów opakowań.

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 209 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu