Edukacja dla dorosłych to wyjątkowa szansa na uzyskanie wykształcenia średniego dla osób, które nie ukończyły liceum. Po dłużej przerwie, ciężko jest kontynuować naukę, w szkole średniej dla dorosłych jest to możliwe i znacznie łatwiejsze.

Na czym polega nauka w liceum dla dorosłych?

Nauka w szkole dla dorosłych trwa zazwyczaj 3 lata, które są podzielone na 6 semestrów. Edukacja kończy się przystąpieniem do egzaminu maturalnego. Każda osoba, która ukończy wszystkie semestry otrzymuje świadectwo skończenia liceum ogólnokształcącego. Uczniowie podzieleni są na grupy, materiał realizowany jest zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji.

Profesjonalna kadra nauczycielska przykłada dużą uwagę do jakości przekazywanego materiału, uczniowie w intensywny sposób przyswajają niezbędną wiedzę. Realizowane są zadania w grupach oraz indywidualnie. Szkoła odbywa się w trybie stacjonarnym, wieczorowym lub zaocznym, w zależności od programu zajęć.

Liceum dla dorosłych Kraków – http://faber.edu.pl/ to doskonała okazja do powrotu na ścieżkę edukacji. Dla najlepszych i najpilniejszych uczniów przewidziane są stypendia.

Jakie warunki trzeba spełniać, aby móc uczyć się w szkole dla dorosłych?

Niezbędnym warunkiem możliwości rekrutacji do liceum dla dorosłych jest ukończenie 18 lat oraz posiadanie świadectwa ukończenia gimnazjum lub ośmioletniej szkoły podstawowej. Nie ma ograniczeń wiekowych. Kandydat nie musi przystępować do egzaminów, ani testów weryfikujących poziom wiedzy.

Edukacja dla dorosłych to niewątpliwie niezwykła szansa na aktywizację społeczeństwa. 3-letnia szkoła kompleksowo i efektywnie przygotowuje uczniów do zdania egzaminu maturalnego. Dyplom potwierdzający posiadanie wykształcenia średniego to warunek konieczny, aby móc ubiegać się o zadowalającą pracę z godziwym wynagrodzeniem.

Jest to także szansa na przystąpienie do kolejnego etapu edukacji. Zdanie matury uprawnia bowiem do rekrutacji na studia lub szkół policealnych. Zapisanie się do liceum dla dorosłych to duży krok do spełniania swoich marzeń i realizacji zamierzonych celów.

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 316 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu