Zdarza się, że pracując w biurze ilość dokumentów powoduje w nim porażający nieporządek. Co zrobić, kiedy nie wiemy gdzie znajduje się pismo, które za pięć minut musimy dostarczyć szefowi?

 

Jak zapanować nad bałaganem na biurku

Organizacja w biurze jest niezwykle ważna – co prawda w dobie cyfryzacji wszystkie potrzebne dokumenty powinniśmy mieć już na komputerach, jednak różne sytuacje, na przykład spotkania biznesowe czy zebrania, wymagają (mimo bardzo popularnych już tabletów) dostarczenia dokumentów w wersji papierowej, nie elektronicznej. Najlepszym sposobem na segregowanie dokumentów jest użycie organizerów zaprojektowanych właśnie po to, abyśmy mogli ustrzec się bałaganu na biurkach. Sklep internetowy dobiura.com w swojej ofercie posiada wszystko, co jest nam potrzebne do tego, aby nasze biurka wyglądały schludnie, a tym samym godnie reprezentowały firmę, w której pracujemy. Ponadto wiele akcesoriów biurowych dostępnych jest w różnych wariantach kolorystycznych, dzięki czemu walory estetyczne naszego biurka będą jeszcze wyższe.

Rodzaje organizerów

Do wyboru są organizery z szufladami, najczęściej czterema – wykonane z wytrzymałego tworzywa, posiadające cichy system wysuwania oraz blokowania szuflad i gumowe podkładki zapobiegające jego przemieszczaniu (niektóre posiadają również możliwość ich piętrowania, jeśli pojedynczy organizer nie będzie wystarczający). Dodatkowo każda szuflada posiada specjalne miejsce na etykietę, dzięki czemu segregacja dokumentów będzie przebiegała jeszcze sprawniej i szybciej. Następne są półki na dokumenty – wykonane z podobnego materiału, co omawiane wcześniej organizery, również posiadające możliwość łączenia (w pionie lub kaskadowo), jednak bez możliwości oznaczenia poszczególnych półek.
Organizery, czyli stojaki na dokumenty, są akcesoriami, które możemy zauważyć na co dzień nie tylko w biurach, ale również w domach – dzięki ich konstrukcji przechowywane dokumenty są dobrze widoczne, a dodatkowo niektóre z nich mają również miejsce na etykietę. Te oferowane przez sklep dobiura.com wykonane są wytrzymałego, twardego materiału, jednak w biurach czy domach można również zaobserwować stojaki tekturowe. Te drugie niekoniecznie są dobrym rozwiązaniem, gdyż szybko ulegają zniszczeniu i są mało estetyczne.

A może segregator?

Prócz tych trzech rodzajów organizerów warto wspomnieć również o segregatorach, które znalazły zastosowanie zarówno w biurach, jak i w domach czy w innych miejscach, w których występuje potrzeba przechowywania dokumentów. Dzięki specjalnym foliom (czyli tak zwanym koszulkom) do segregatorów, nasze dokumenty również będą należycie posegregowane. Segregatory są polecane do przechowywania dokumentów, z których nie musimy systematycznie korzystać, na przykład do różnego rodzaju archiwów. Są one zazwyczaj chowane w szafkach czy na półkach, a nie na biurku.Jak więc widać, istnieją różne rodzaje organizerów i segregatorów, dostosowane do indywidualnych potrzeb, które możemy dowolnie łączyć. Tego typu akcesoria spełniają ważną rolę w biurach, ponieważ dzięki nim podział dokumentów jest bardzo przejrzysty, co oznacza że z obiegiem dokumentów w firmie również nie ma żadnych problemów.

 

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 112 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu