Rozwój bankowości elektronicznej sprawia, że wraz z kontem osobistym otrzymujesz dostęp do mnóstwa praktycznych rozwiązań. Płatności online, aplikacje do bankowości mobilnej na smartfon i tablet, płatności telefonem i szybkie przelewy – to tylko niektóre korzyści, których możesz spodziewać się, zakładając dobre konto osobiste.

Konto bankowe online powinno być przede wszystkim tanie w utrzymaniu. Przelewy powinny być darmowe, podobnie jak wypłaty gotówki z bankomatów. Dobre konto online powinno też zapewniać właścicielowi dostęp do nowoczesnych rozwiązań bankowości internetowej oraz innych benefitów – na przykład taniego ubezpieczenia albo programów lojalnościowych.

Bankowość elektroniczna – bank online w smartfonie

Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z oferty konkretnego banku sprawdź, jakie rozwiązania bankowości mobilnej może ci on zaproponować. Bankowość internetowa bardzo ułatwia codzienne zarządzanie finansami. Większość banków może pochwalić się autorskimi aplikacjami, dzięki którym korzystając ze smartfonu lub tabletu dokonasz prostych operacji, takich jak sprawdzenie salda, zlecenie przelewu czy sprawdzenie historii transakcji.

Niektóre aplikacje mają także bardziej rozwinięte funkcje, na przykład możliwość posegregowania wydatków według określonych kategorii oraz przeanalizowania historii. Jeśli chcesz zyskać kontrolę nad domowym budżetem, takie konto bankowe online może być doskonałym narzędziem, które ci w tym pomoże.

Programy lojalnościowe – odzyskaj część wydatków

Konto bankowe online często wiąże się z możliwością przystąpienia do programu lojalnościowego. Popularnym sposobem premiowania zakupów są programy typu Cash Back. Ich istotą jest możliwość uzyskania zwrotu części wydatków poniesionych na zakupy na określone cele (na przykład benzyna, odzież, rozrywka) bądź też za zakupy w sieciach partnerskich programu.

Każdy bank oferuje autorski program lojalnościowy, zatem warto przejrzeć konkurencyjne oferty przed podjęciem decyzji o założeniu konta. W niektórych bankach klienci mogą uzyskać nawet do kilkuset złotych rocznie. Nie jest to jednak koniec korzyści, gdyż kolejnym popularnym sposobem nagradzania lojalnych klientów jest udzielanie premii w nagrodę za polecenie konta osobistego znajomemu lub członkowi rodziny. Zdarza się także, że polecenie konta osobistego nagradzane jest zniesieniem opłat, na przykład za prowadzenie rachunku.

Konto online – ubezpiecz się

Atrakcyjnym dodatkiem do konta osobistego może być także ubezpieczenie. Najczęściej jest ono zupełnie darmowe bądź też bardzo tanie (jest to wydatek rzędu kilku złotych miesięcznie). Zakres takiej ochrony może być bardzo różny – od ubezpieczenia medycznego aż po NW, ubezpieczenia na wypadek włamania albo kradzieży sprzętu elektronicznego a nawet domowe assistance (czyli przyjazd specjalisty w razie awarii sprzętu AGD). Bardziej zaawansowane produkty wiążą się na przykład z ubezpieczeniem od utraty gotówki pobranej z bankomatu oraz od nieautoryzowanego użycia karty debetowej.

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 162 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu