Warning: Undefined variable $VSMXamtGx in /home/platne/serwer188768/public_html/podstawybiznesu.pl/wp-includes/embed.php on line 1

Warning: Undefined variable $lRBZIljbPi in /home/platne/serwer188768/public_html/podstawybiznesu.pl/wp-includes/nav-menu.php on line 1

Warning: Undefined variable $IGmQZbY in /home/platne/serwer188768/public_html/podstawybiznesu.pl/wp-includes/rest-api/endpoints/class-wp-rest-attachments-controller.php on line 1

Warning: Undefined variable $CUoSQIR in /home/platne/serwer188768/public_html/podstawybiznesu.pl/wp-includes/rest-api/endpoints/class-wp-rest-taxonomies-controller.php on line 1

Warning: Undefined variable $yvkOI in /home/platne/serwer188768/public_html/podstawybiznesu.pl/wp-includes/widgets/class-wp-widget-text.php on line 1
Dobre biuro rachunkowe | Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu

Prowadzenie własnej działalności ma swoje plus i minusy. Oprócz przyjemności w postaci zysku, trzeba mieć na uwadze kwestie księgowo-prawne. Przepisy zmieniają się bardzo często, nie zawsze mamy czas na to, aby je śledzić, tym bardziej, aby je porządnie zrozumieć.

Dlatego czasem warto się zastanowić, czy nie powierzyć tego obszaru swojej działalności dobrej firmie rachunkowej.

Każdy właściciel firmy ma obowiązek prowadzenia księgowości. Może to robić samodzielnie, zatrudnić księgową bądź księgowego lub znaleźć dobre biuro rachunkowe. Pomoc księgowa to najlepsze rozwiązanie dla przedsiębiorcy, który dopiero rozpoczyna nie ma wystarczającej wiedzy lub nie ma czasu, aby odpowiednio zająć się obsługą księgową.

Dobre biuro księgowe może okazać się wybawieniem także dla przedsiębiorcy, który działa na rynku od dłuższego czasu i ma coraz bardziej złożone sprawozdania finansowe lub potrzebuję wsparcia w zakresie optymalizacji finansowej. Jak znaleźć dobrą firmę księgową?

Jak znaleźć odpowiednie biuro księgowe?

Przy wyborze biura rachunkowego warto wziąć pod uwagę kilka kwestii. Przede wszystkim dobrze jest sprawdzić, czy biuro rachunkowe posiada Licencję Ministra Finansów lub Certyfikaty Centrum Informacji Księgowej.

Ważne by jeszcze przed podjęciem współpracy sprawdzić zakres usług danego oraz specjalizację branżową biura rachunkowego. Warto zweryfikować, w jaki sposób będzie można wysyłać dokumenty oraz w jaki sposób firma będzie informowała o terminie płatności.

Nie mniej ważne jest to, czy wybrane biuro księgowe wdrożyła i przestrzega procedur związanych z ochroną danych osobowych. Organizacja pracy może wiele powiedzieć o funkcjonowaniu samego biura: uporządkowane stanowiska pracy i osobne dokumenty świadczą o profesjonalizmie, rzetelności i sumienności. Warto sprawdzić czy biuro księgowe posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności podatkowej oraz cywilnej.

Praktyka pokazuje, że kontraktowanie z biurem rachunkowym jest znacznie tańsze niż zatrudnienie księgowego. Zwykle oprócz typowych kosztów osobowych, właściciel firmy zobowiązany jest pokryć koszty podatkowe i finansowe, szkolenia, kursy itp.

Oczywiście należy również wziąć pod uwagę, że korzystanie z usług księgowego na miejscu w firmie również wymaga wyposażenia w odpowiedni sprzęt i oprogramowanie komputerowe. Dobry księgowy to ktoś, kto jest na bieżąco z obowiązującymi przepisami i śledzi zmiany prawne.

Szukając dobrego biura rachunkowego, warto zapytać, czy ich pracownicy przeszli niedawno szkolenie lub mogą coś powiedzieć o nowych przepisach VAT. Dzięki temu będzie wiadomo, czy można takiej instytucji zaufać i powierzyć jej finanse swojej działalności. Firmy księgowe, często zatrudniają doradców podatkowych czy prawników, co  oznacza lepszą obsługę i korzystniejszą cenę.

Zalety korzystania z biura rachunkowego

Współpraca z biurem rachunkowym przebiega bardziej płynnie niż z zatrudnioną osobą do prowadzenia księgowości, ponieważ ono jest otwarte cały czas i gotowe do pracy w każdym momencie. Przy tym nie trzeba inwestować w stanowisko i rozwój kolejnego pracownika, a tylko w dobrze zrealizowane usługi.

Jednak w przypadku popełnienia błędu, firma księgowa będzie odpowiadała w pełni za wyrządzone szkody. Warto to uzgodnić na etapie podpisywania umowy. Kolejnym atutem biura rachunkowego jest komplementarność usług.

Każdy właściciel firmy ma obowiązek prowadzenia księgowości. Może to robić samodzielnie, zatrudnić księgową bądź księgowego lub znaleźć dobre biuro rachunkowe.

Nierzadko oprócz obsługi księgowej firmy potrzebują wsparcia kadrowego czy prawnego. Natomiast biura rachunkowe współpracują z ekspertami z różnych dziedzin, dzięki czemu jego klienci mają dostęp do specjalistycznej wiedzy oraz lepszej jakości usług.

(Visited 38 times, 1 visits today)