Po otworzeniu działalności warto zacząć się reklamować w internecie. Dzisiaj jest tam największa liczba klientów, więc należy stworzyć stronę internetową, wizerunkową firmy. Żeby stworzyć taką stronę potrzebujemy domeny internetowej i serwera. Domenę internetową kupujemy za niewielką opłatą na cały rok użytkowania. Należy bardzo dobrze zastanowić się nad jej wyborem. Zwłaszcza, że po jej nazwie użytkownicy i klienci w internecie będą nas kojarzyć i rozpoznawać.
Domeny internetowe mogą się składać z wielu słów, mogą mieć kilka członów. Najlepszym wyborem jest pełna nazwa firmy lub przy bardzo długich nazwach firmy jej skrót.

Czy można zmienić nazwę domeny internetowej?

Nie można już nigdy dokonać zmiany swojej pierwotnej nazwy, dlatego warto się nad tym wyborem dość długo zastanowić. Trzeba pomyśleć o jakiejś nazwie, która będziesz wyrażała naszą stronę internetową. Nazwa domeny internetowej może wyć również w kilku słowach, np imięnazwkisko.pl.

 

Ile kosztują domeny internetowe?

Koszty rejestracji domeny internetowej jest bardzo mały, można powiedzieć, że nawet przeciętny polak nie odczuje w portfelu takiej sumy, gdyż cena na ta cały rok wynosi zaledwie 10-20 złotych. Wszystko zależy w jakiej firmie wykupujemy domenę i należy zwrócić uwagę jaka jest później cena przy przedłużaniu jej o kolejny rok bo cena wzrośnie i jej kolejne przedłużenie na rok użytkowania będzie wynosić od 50 do 150 złotych.

 

Jak zapłacić za domenę internetową?

Dzisiaj firmy są już tak unowocześnione, że można zapłacić na dowolne sposoby, zwykły przelew internetowy lub karta, zazwyczaj takie firmy posiadają systemy płatnicze jak np. Przelewy24 . Najlepiej kartą bo jest najszybciej, a równie bezpiecznie. Informacje o płatność zawsze przychodzą na email, zaraz po złożeniu zamówienia.

 

Jak sprawdzić dns domeny internetowej?

Na początek należy się zalogować na swoje konto w firmie usługodawcy. Następnie przejść na wskazaną domenę, w której chcemy coś sprawdzić czy zmienić. Tam właśnie znajdują się aktualne serwery dns.

Jeśli pliki strony są na innym serwerze to należy podać odpowiednie dns z serwera, gdzie jest nasza strona internetowa. Czasami trzeba również odczekać 24 godziny, aby przekierowanie zostało wykonane.

 

Czy są jakieś promocje na domeny internetowe?

Czasami można trafić na różnego rodzaju okazje, gdzie domenę internetową możemy nabyć w bardzo okazjonalnej cenie lub nawet za darmo. Jednak wtedy należy zwrócić dużą uwagę, na to ile ona kosztuje, ponieważ często okazuje się, że jest przedłużenie przez kolejne lata będzie bardzo drogie. Takie domeny można wykorzystać np. do testów. Przetestować jakiś okres czasu i stwierdzić czy działa bez zakłóceń, czy może występują awarie.

 źródło: domeny.pl

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 153 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu