Każdy kojarzy następującą scenę filmową. Spotkanie w biurze – stresująca atmosfera, wszyscy pracownicy milczą i unikają wzroku prezesa, aż nagle krępującą ciszę przerywa bulgotanie wody z dystrybutora. Na co dzień jednak dystrybutor wody w miejscu pracy nie jest komediowym przerywnikiem – pełni znacznie ważniejszą funkcję. Zastanawiasz się, czy dystrybutory wody sprawdzą się w Twoim biurze? Sprawdź nasz tekst!

EDEN radzi: podstawową zaletą posiadania dystrybutora wody jest to, że… wpływa on pozytywnie na samopoczucie pracowników oraz ich produktywność. Mowa tutaj o tzw. „efekcie dystrybutora wody” (water coller effect), opisywanym przez wielu socjologów i psychologów.

Polega on na tym, że pracownicy mają tendencję do prowadzenia luźnych rozmów przy dystrybutorze wody znajdującym się w miejscu pracy. Niezależnie od tego, na jaki temat rozmawiają (ostatni odcinek popularnego serialu czy pogoda), sama wymiana zdań z innymi ludźmi przy dystrybutorze wody sprawia, że poszczególne osoby czują się lepiej w miejscu pracy. Im większa jest sieć połączeń między pracownikami, tym ich produktywność wzrasta – badania wykazały, że nawet o 10%.

Jeśli wciąż dystrybutor wody w biurze Cię nie przekonuje, to zobacz, jakie jeszcze zalety wiążą się z obecnością tego niepozornego urządzenia w Twojej firmie!

Dystrybutor wody gwarancją dobrej kondycji pracowników i… pracodawcy

O tym, że dystrybutory wody mogą wpływać pozytywnie na relacje między pracownikami, już wiesz. Ale czy zdawałeś sobie sprawę, że regularne picie wody w biurze to doskonały sposób na zdrowie życie i wydajniejsze wykonywanie zadań? W ferworze pracy łatwo niestety o tym zapomnieć, a nawet 2% odwodnienie powoduje znaczny spadek koncentracji, co przekłada się na zmniejszoną efektywność. Oprócz koncentracji woda wpływa również na:

  • metabolizm,
  • krążenie,
  • nawilżenie skóry,
  • pracę mózgu,
  • wzrok.

Statystycznie rzecz biorąc, dorosła osoba powinna wypijać ok. 2 litrów wody dziennie, aby utrzymać zbalansowane nawodnienie organizmu. To, że woda źródlana bardzo konkretnie wpływa na ludzkie samopoczucie, głosi także polskie prawo. Zgodnie z przepisami BHP oraz Kodeksem Pracy pracodawca musi zapewnić swoim pracownikom nieodpłatny dostęp do napojów. Dystrybutory wody są więc dobrym rozwiązaniem na wypełnienie tego obowiązku prawnego nałożonego na Twoją firmę.

Dystrybutory wody sprawdzą się w każdej firmie

Część pracodawców uważa, że dystrybutory wody są opłacalne wyłącznie w firmach, w których pracuje większa liczba osób (powyżej 50). Tak naprawdę jednak wszystko zależy od dostosowania usługi do konkretnych preferencji klienta, które zależą od:

  • liczby zatrudnianych pracowników;
  • charakteru pracy wykonywanej w firmie;
  • pory roku (spożycie wody wzrasta w miesiącach letnich);
  • tego, czy do dystrybutora mają dostęp tylko pracownicy, czy również klienci.

Aby spełnić wszystkie wymagania konkretnych pracodawców, EDEN oferuje pełen wachlarz elastycznych rozwiązań, które sprawdzą się zarówno w małych, jak i dużych firmach. Np. plusem dla małych firm (5–20 pracowników) jest to, że cykliczne dostawy są dostępne już od dwóch butli. Jeśli natomiast mała firma działa jedynie sezonowo, istnieje możliwość bezpłatnego zawieszenia dostaw wody na 2 miesiące. Z kolei w fabrykach i magazynach (od 250 pracowników w górę), gdzie konsumpcja wody jest szczególnie intensywna, oferujemy rozwiązania zapewniające stałe koszty dostawy wody, niezależnie od pory roku lub zmian w konsumpcji.

Natomiast dla wszystkich przedsiębiorców, niezależnie od skali ich działalności, ogromną zaletą współpracy z profesjonalnymi dostawcami jest to, że formalności są sprowadzane do minimum. Serwisowanie dystrybutorów wody oraz wymiana kolejnych butli odbywa się bowiem w bardzo prosty sposób, który nie wymaga od office managera skomplikowanych i czasochłonnych działań.

Nadal wahasz się, czy dystrybutor wody to aby na pewno najlepsze rozwiązanie dla Twojej firmy? Być może lepiej sprawdzi się filtrowanie wody!

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 247 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu