Prowadząc swoją działalność w internecie, niezależnie od tego czy jest to blog, portal czy sklep to musisz zadbać o to, żeby Twoja strona była czytelna oraz przyjazna użytkownikowi. W tym artykule dowiesz się dlaczego trzeba posiadać responsywną stronę www oraz co to dokładnie jest.

Czym jest responsywna strona www?

W kontekście strony www responsywność definiujemy jako odpowiednie dopasowanie wyglądu oraz czytelności strony względem urządzenia, z którego korzysta odwiedzający. Oznacza to tyle, że strona wyświetlana przez użytkownika na urządzeniu mobilnym musi być równie czytelnia jak ta, która jest wyświetlana na komputerze stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że nasza strona będzie poprawnie wyświetlana na każdym urządzeniu.

Czy responsywna strona www to konieczność?

W czasach kiedy ludzie nie rozstają się ze swoim telefonem lub innym urządzeniem mobilnym należy uświadomić sobie, że spora liczba osób odwiedzających naszą stronę będzie właśnie przeglądają ją z takowego urządzenia. Jeżeli nie posiadamy responsywnej strony to cała treść, łącznie z obrazkami, menu oraz logiem nie będzie poprawnie wyświetlania. Osoba przeglądająca naszą stronę widząc taką treść zrezygnuje z jej czytania i w ciągu kilku sekund znajdzie inną stronę, która będzie już responsywna i to na niej spędzi swój czas.

Jakie korzyści płyną z posiadania responsywnej strony www?

Pozycja w Google

Google świetnie sobie zdaje sprawę z tego, że czytelność to jeden z najważniejszych elementów strony. Skutkuje to tym, że przeglądarka gorzej traktuje strony, które nie są responsywne, lub te, które opierają się na zwykłym kodzie HTML. Dlatego posiadając responsywną stronę automatycznie jesteśmy lepiej traktowani przez Google i nasza pozycja w rankingu wyszukiwania wzrośnie. Warto też wspomnieć o tym, że ludzie szukający informacji w wyszukiwarce najchętniej wchodzą na strony, które znajdują się na 1, 2 oraz 3 pozycji, to właśnie dlatego jest to tak ważne.

Atrakcyjność

Strona WWW, która wyświetla się poprawnie na każdym urządzeniu nie ucinając przy tym treści wygląda dobrze co przełoży się na długość wizyt odwiedzających. Posiadając responsywną stronę WWW możemy dowolnie dostosowywać liczbę wyświetlanej treści do parametrów ekranu, co znacznie poprawi czytelność strony na urządzeniach mobilnych.

Łatwość przeglądania z urządzeń mobilnych

Responsywne strony tworzone są tak, żeby były jak najłatwiejsze w czytaniu dla urządzeń mobilnych. Osoba, która odwiedzi naszą stronę przy pomocy telefonu będzie mogła wykonać dowolną czynność na naszej stronie przy użyciu palca.

Podsumowanie

Wraz z rozwojem technologii zmieniają się również wymagania odnośnie stron internetowych. W czasach kiedy bardzo duża część społeczeństwa korzysta z telefonu czy tabletu do przeglądania internetu responsywna strona www jest koniecznością. To dzięki temu każdy klient lub czytelnik będzie mógł bez problemu przeglądać naszą stronę. Dodatkowo ma to znaczenie na pozycję w Google, co bezpośrednio ma wpływ na liczbę osób, które odwiedzą Twoją witrynę.

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 88 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu