Wiele osób zarządzających działem logistyki w firmie zastanawia się, w jaki sposób zwiększyć jego efektywność. Głównym celem jest to, aby zredukować koszty prowadzenia działalności. Wbrew pozorom nie jest to tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Świetną opcją wydaje się być system BDF.

Wzrost wydajności floty pojazdów

Modernizacja posiadanej floty pojazdów to prosty sposób na to, aby zredukować ponoszone koszty. System BDF to sprawdzony sposób na to, aby ograniczyć wydatki. Po pierwsze istnieje możliwość zmniejszenia floty pojazdów.

Często okazuje się, że nie potrzebujemy tak dużej liczby samochodów. Wymienne naczepy to spora wygoda. To od nas zależy, ile naczep będzie przypadać na jeden pojazd. Jest to kwestia bardzo indywidualna. Już na początku warto jest określić zapotrzebowanie. Optymalizacja łańcucha dostaw niesie za sobą wiele korzyści.

Oczywistym jest, że opisywany system pozwala zredukować liczbę zatrudnianych kierowców. Jest to doskonałym rozwiązaniem dla firm, które nie mogą pozwolić sobie na zbędne wydatki. Przyczepa BDF zmniejsza ryzyko wystąpienia przestojów.

Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że rozładunek oraz załadunek może odbywać się w tym samym czasie. Wystarczy, że kierowca pozostawi jedną naczepę i zamontuje kolejną. Dzięki temu można zaoszczędzić nawet kilka godzin.

Wysoki poziom bezpieczeństwa

Mogłoby się wydawać, że wymienne naczepy są mniej ergonomiczne od standardowych. Nic bardziej mylnego. Opisywane konstrukcje muszą spełniać wszystkie obowiązujące normy oraz standardy. Są w pełni bezpieczne dla otoczenia.

Posiadają liczne zabezpieczenia. Dodatkowym atutem jest ich prosty i bezproblemowy montaż oraz demontaż. To również przyspiesza organizację łańcuch dostaw. Planując wdrożenie opisywanego systemu należy wziąć pod uwagę wyłącznie sprawdzonych producentów, którzy cieszą się pozytywną opinią wśród użytkowników.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto jest wykonać kosztorys, tak aby oszacować, po jakim czasie nastąpi zwrot inwestycji. Wiele zależy od skali przedsiębiorstwa.

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 274 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu