Pomysł na biznes w domu przed laptopemBiznes w domu dla wielu osób sprowadza się jedynie do prowadzenia „jakiejś” strony internetowej. Tak naprawdę jednak pomysłów na zarobienie pierwszego miliona (a przynajmniej kilku tysięcy) bez własnej domeny, jest całkiem sporo. A jednak posiadanie własnej strony internetowej jest w biznesie bardzo korzystne. Dlaczego?

Oto artykuł, w którym nareszcie zostało to zebrane w jednym miejscu.

Wiarygodność

Jeśli prowadzisz firmę w domu – nawet jako freelancer z niezarejestrowaną marką – na stronie www możesz się przedstawić, czyli uwiarygodnić. Jest to miejsce, gdzie możesz bez ograniczeń epatować swoimi zaletami, umiejętnościami i referencjami.

To ważne, ponieważ w ten sposób wiadomo, czym się zajmujesz, kim jesteś i widać, że ktoś może to wszystko potwierdzić. Oczywiście tylko od Ciebie zależy, jakie informacje upublicznisz, a które zachowasz wyłącznie dla siebie.

Oczywiście w przypadku firmy konieczne jest podanie przynajmniej danych rejestrowych – to pozwoli wszystkim na nawiązanie kontaktu, a uwierz, że ludzie coraz chętniej zaczynają współpracę z legalnie działającymi firmami albo osobami, które – zamiast zakładać własne firmy – pracują jedynie na umowach cywilnoprawnych. Szara strefa nie jest już tak atrakcyjna jak kiedyś, więc jeśli będziesz bardziej wiarygodny, wzrosną Twoje szanse na sukces.

Zamówienia

Oczywiście strona internetowa to droga zbierania zamówień. Przez najprostszy choćby formularz kontaktowy możesz zebrać zamówienia od klientów, którzy inaczej być może nie dotarliby do Ciebie wcale.

Nie musisz w tym celu wcale budować wielkich formularzy zamówienia: uwierz, że wystarczy tylko, abyś zostawił miejsce na kilkaset znaków, a prędzej czy później ktoś z tej możliwości skorzysta. Nawet niechby był to tylko jeden klient, ale już wyjdziesz dzięki temu na plus. Szkoda marnować okazji.

Informacje

Strona internetowa to miejsce w którym możesz przeprowadzać swoje własne kampanie informacyjne, czyli na przykład uczyć ludzi, jak szukać wykonawców zleceń w Twojej branży, na co zwracać uwagę, jak formułować zamówienia.

Taka podstawowa edukacja jest ważna, ponieważ podnosi standardy w branży, a im będą wyższe, tym więcej konkurentów wycofa się z rynku, nie mogąc sprostać wyzwaniom stawianym przez klientów.

Kolejna sprawa to informacje o Tobie. Nie chodzi tu już o dane uwiarygadniające, ale możesz za pośrednictwem strony internetowej poinformować, w jakich dniach czy godzinach jesteś osiągalny telefonicznie, a kiedy nie ma szans na taki kontakt.

Strona internetowa może zostać wykorzystana także do informowania o ewentualnych problemach z realizacją zamówień albo o naborze na konkretne stanowiska pracy – zastosowań jest mnóstwo.

Usługi poza stroną

Wszystko to, co możesz zrobić na własnej stronie www, możesz zrealizować na setkę innych sposobów. Sęk w tym, że jeśli naprawdę chcesz zarabiać w domu, musisz mieć rękę na pulsie, a najłatwiej kontrolować własną, nawet rozbudowaną stronę internetową, zamiast weryfikacji danych na kilkunastu portalach zewnętrznych.

Strona internetowa to po prostu Twoja wizytówka. Możesz ją zresztą do takiego formatu wykorzystać, a jeśli w przyszłości będziesz chciał (musiał) rozbudować tę funkcjonalność, będziesz już miał wszystkie niezbędne w tym celu narzędzia, więc dodając sobie pracy na wczesnych etapach działalności, od razu działasz perspektywicznie i odejmujesz sobie przyszłych obowiązków.[wms_protected]

Wychodzi więc na to, że strona internetowa to wyraz dbałości nie tylko o firmę, ale i o siebie. Biorąc pod uwagę, że koszt funkcjonowania strony internetowej może być żaden (jeśli masz darmowy hosting, choć to nie jest idealne rozwiązanie), a jeśli jest niezerowy, to raczej niezbyt duży.

[wms_protected_partner][/wms_protected_partner]

[/wms_protected]

 

 

 

Autor wpisu:

Marketing Internetowy – niby takie proste, a jednak… Specjalizuję się w tej branży od przeszło 5 lat. Ciągle się dokształcam i szukam nowych, lepszych rozwiązań. Z doświadczenia wiem, że dla osób nie mających styczności z Marketingiem Internetowym, start w tej branży może być utrudniony, dlatego serdecznie zapraszam Cię do AllinOne Business System i na bezpłatne konsultacje oraz porady. Problemy, które Cię dręczą, z pewnością zostaną szybko rozwiązane.

(Visited 65 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu