Lokaty bankowe są najczęściej wybieraną formą inwestowania oszczędności. Polacy przekazują do banku depozyt o określonej wartości, którym ta instytucja może swobodnie dysponować. W zamian wynagradza swoich klientów korzystnym oprocentowaniem. Dowiedz się, dlaczego właśnie lokaty cieszą się tak dużym zainteresowaniem.

Bezpieczeństwo

Polacy nie lubią podejmować ryzyka inwestycyjnego. Boją się, że stracą część albo całość ulokowanego kapitału. Wolimy zarobić mniej, ale za to pewnie. Właśnie taką zależność gwarantuje nam lokata bankowa.

To jeden z niewielu instrumentów inwestycyjnych, który nie wiąże się z żadnym ryzykiem. Inwestor w najgorszej sytuacji może stracić wypracowane odsetki, ale zawsze wniesiony kapitał zostanie mu zwrócony w całości.

Czas trwania inwestycji zgodnie z potrzebami

Banki oferują dzisiaj lokaty, które można dopasować zgodnie z oczekiwanym terminem trwania. Uznaje się, że największy zysk generowany jest na lokatach długoterminowych, zgodnie z zasadą, im dłużej nasze środki będą „zamrożone”, tym więcej zarobimy.

Polacy najczęściej zakładają lokaty, które obowiązują do maksymalnie jednego roku. Warto zwrócić uwagę, że banki oferują również lokaty na 1 miesiąc, 3 miesiące czy 6 miesięcy. Wybór należy do inwestora. To on musi zdecydować, na jaki czas chce ulokować swoje oszczędności.

Wartość inwestycji zgodnie z możliwościami

Cieszy również fakt, że banki dają inwestorom dowolność względem inwestowanej wartości kapitału. Na rynku funkcjonują takie, których minimalna wartość to już 500 złotych czy 1 000 złotych. Warto pamiętać, że banki nakładają również ograniczenia względem wysokości lokowanego kapitału.

Inwestor powinien wiedzieć, że im więcej pieniędzy przeznaczy na lokatę, tym na większe zyski będzie mógł liczyć. Musi jednak dokładnie zanalizować swój budżet. Nie może bowiem doprowadzić do sytuacji, w której jego płynność finansowa zostanie zaburzona.

Korzystny zysk

Instrumenty inwestycyjne, takie jak lokata standardowa, dają inwestorowi pewny zysk. Banki określają go w skali roku. Warto zwrócić na to uwagę, szczególnie wtedy, gdy lokata jest zakładana jedynie na kilka miesięcy. Zysk będzie wtedy niższy. Nie przeszkadza to jednak zupełnie inwestorom, którzy stawiają właśnie na tego rodzaju instrument.

Cieszy fakt, że oszczędności na pewno zostaną pomnożone. Nie zawsze wartość zysku ma w tym przypadku priorytetowe znaczenie.

Inwestycje dla początkujących

Okazuje się, że lokaty są doskonałą inwestycją dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z pomnażaniem pieniędzy. Lokaty nie wymagają specjalistycznej wiedzy ani umiejętności inwestora. Jego zadaniem jest jedynie wniesienie określonej wartości kapitału.

Lokaty można dzisiaj zakładać w oddziałach banku albo z poziomu internetowego konta bankowego. Trwa to dosłownie kilka minut. To doskonała szansa dla tych, którzy chcą pomnażać swoje pieniądze, ale stawiają dopiero pierwsze kroki na rynku inwestycyjnym.

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 191 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu