Kluczem do szybkiej i udanej sprzedaży nieruchomości jest prawidłowa wycena. Po co samodzielnie porównywać tysiące ofert, jeżeli ktoś zrobi to za nas? Szybko, profesjonalnie i za darmo.

Nie pytaj po ludziach

Chcemy sprzedać mieszkanie. W miarę możliwości z jak największym zyskiem. Przy ustaleniu ceny długo deliberujemy nad zaletami naszego dotychczasowego lokum, rozmawiamy ze znajomymi o ich doświadczeniach, pytamy nowych sąsiadów, za ileż to oni swoje M-3 kupili. W końcu podejmujemy decyzję, wystawiamy ofertę mieszkania na którymś z portali ogłoszeniowych i… cisza. Dlaczego tak się dzieje?

Prawdopodobnie cena, którą chcielibyśmy uzyskać, jest niedostosowana do warunków panujących na rynku mieszkaniowym. Zbyt wysoka cena ofertowa może odstraszyć potencjalnych nabywców lub spowodować, że w ogóle nie znajdą naszej oferty. Z drugiej strony, jeżeli nieruchomość będzie się wydawać zbyt tania, kupujący mogą podejrzewać, że z mieszkaniem jest coś nie w porządku i również pominąć ogłoszenie.

Profesjonalna wycena naszego lokum pozwoli nam uniknąć podobnych problemów. Co więcej, możemy ją uzyskać bez dodatkowych kosztów.

Darmowa wycena nieruchomości online

Szczegółowych informacji, które pomogą nam sprzedać nieruchomość, wcale nie musi udzielić nam człowiek – specjalista. Jeżeli nie potrzebujemy wyceny o charakterze prawnym (bo takimi rzeczami zajmuje się rzeczoznawca majątkowy), w zupełności wystarczy nam analiza przeprowadzona przez automat. Taką ocenę wartości naszej nieruchomości możemy uzyskać, korzystając z wyceniarki online.

Wyceny dokonuje się metodą porównawczą, czyli zestawiając zadane przez nas mieszkanie z innymi o zbliżonych parametrach. Źródłem dla porównań są oferty z serwisów ogłoszeniowych lub agencji nieruchomości. Darmowe wyceniarki opierają się zazwyczaj na parametrach mieszkania, takich jak metraż czy rok budowy i średnia cena mieszkań za metr w danej lokalizacji. Jednak niektórzy celują wyżej – wycena mieszkania dokonywana na stronie sonarhome.pl jest wyliczana osobno dla konkretnego budynku w mieście.

Takie podejście ma wiele zalet. Wyobraźmy sobie, że sprzedajemy mieszkanie w zaniedbanej dzielnicy. Nie brzmi zachęcająco, ale nasza nieruchomość znajduje się przy jednej z odnowionych ulic, ma dużo udogodnień, a budynek, w którym się znajduje, jest nowy. Większość e-wyceniarek zaniży cenę naszego lokum, wyciągając średnią ze wszystkich mieszkań w okolicy. Autorski algorytm, z którego korzysta Sonar uwzględni standard naszego budynku, pozwalając nam odpowiednio dostosować cenę mieszkania do wymogów rynku.

Szybka wycena

Jak to wygląda w praktyce? Od przerzucenia ciężkiej pracy na maszynę dzieli nas zaledwie kilka kroków. Udajemy się na stronę z wycenami online. Podajemy kilka parametrów naszej nieruchomości: adres, metraż, piętro, rok budowy i liczbę pokoi. Klik… i to wystarcza. Dostajemy ofertową wycenę mieszkania i kilka przykładowych ofert w okolicy dla porównania.

Nie warto tracić czasu i energii na samodzielne porównywanie ofert sprzedaży nieruchomości. Wycena mieszkania online w dwóch krokach pozwoli nam poznać właściwą ofertową cenę lokum i zobaczyć, jak kształtują się ceny w okolicy.

Czytaj więcej: Darmowa wycena nieruchomości

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 1 955 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu