Wszyscy wiemy, że biuro jest wizytówką firmy. Nieważne, w czym specjalizuje się dane przedsiębiorstwo, istotne jest to, aby przyjmowało klientów bądź partnerów biznesowych w miejscu, które jest do tego odpowiednio przystosowane i prezentuje właściwy poziom. Posiadanie biura to nie wszystko – musi być ono także utrzymane w porządku. Dopiero czysta i zadbana placówka stawia nas w dobrym świetle.

 

Sposoby na czyste biuro

W sytuacji kiedy nie znaleźliśmy jeszcze nikogo, kto mógłby zająć się utrzymaniem porządku w biurze, mamy właściwie trzy opcje. Pierwsza z nich to zarządzenie, aby każdy sprzątał po sobie i utrzymywał swoje stanowisko pracy w należytym ładzie. To nie jest zły pomysł, dopóki nie przypomnimy sobie o tym, że nie tylko biurka wymagają sprzątania. Również pomieszczenie gospodarcze powinno być czyste. A co zrobić w przypadku łazienki? W małym biurze, w którym pracuje jedynie kilka osób, a sama atmosfera jest przyjazna, można wyznaczyć dyżury. W większej firmie, która stara się być profesjonalna i trzymać odpowiedni poziom, zmuszanie pracowników do sprzątania toalety nie byłoby dobrze postrzegane. Dlatego trzeba się zastanowić nad innymi rozwiązaniami. Można zatrudnić jedną osobę, która zajmie się kompleksowym sprzątaniem wszystkich pomieszczeń i powierzchni, łącznie z myciem okien raz na jakiś czas. Często jest to jednak praca dorywcza, a takiej osobie ciężko tak naprawdę zaufać, nie mówiąc o tym, że nie będziemy mieć pewności co do jej profesjonalizmu i rzetelności. Trzecim, i chyba najlepszym wyjściem jest zatrudnienie firmy sprzątającej. Jedną z nich jest działająca w Krakowie firma MBT Engineering. To tak zwany outsourcing – zatrudnianie innej firmy do spełniania określonych funkcji w przedsiębiorstwie. Z taką profesjonalną firmą sprzątającą nasze biuro będzie najlepszą wizytówką naszej działalności, co dodatkowo podniesie jej prestiż.

Zakres usług wykonywanych przez firmy sprzątające

Musimy pamiętać, że biuro nie ogranicza się jedynie do pomieszczeń, w których pracujemy. To także inne powierzchnie, również wymagające sprzątania. Zatrudniając firmę sprzątającą, musimy upewnić się, że jej pracownicy nie tylko umyją podłogę w biurze i przetrą biurka, ale zajmą się również kompleksowym utrzymaniem czystości. Firma MBT Engineering oprócz sprzątania pomieszczeń biurowych oferuje także czyszczenie powierzchni sanitarnych. Dodatkowo usługa sprzątania biur obejmuje sprzątanie wind i klatki schodowej, a także dbanie o roślinność w biurze. Do kompleksowej usługi czyszczenia dochodzi również odśnieżanie w czasie zimy i zamiatanie oraz czyszczenie chodników, a także opasek wokół budynków. Tak wysprzątane biuro będzie przyjemnym zaskoczeniem nie tylko dla klientów i odwiedzających, ale także dla samych pracowników. W uporządkowanych i pachnących pomieszczeniach pracuje się o wiele lepiej niż w takich, w których panuje kurz i nieład.

Decydując się na wybór firmy sprzątającej, która zapewni nam całościową usługę sprzątania, należy pamiętać o tym, że musi ona być wykonywana regularnie. Dlatego dobrze jest umówić się na czyszczenie biura w określonych dniach i godzinach, aby wykonywanie czynności porządkowych nie kłóciło się z pierwszoplanową pracą w biurze. Siedziba naszej firmy jest jej wizytówką, która lśni dopiero wtedy, kiedy jest naprawdę dobrze wysprzątana. Dlatego w dzisiejszych czasach zatrudnianie profesjonalnych firm sprzątających to właściwie obowiązek właściciela bądź zarządu firmy.

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 359 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu