Wyjazd do pracy za granicę oznacza wiele formalności związanych nie tylko z samą pracą, ale też np. ze znalezieniem zakwaterowania czy dojazdem do miejsca pracy. Dlatego warto skorzystać z usług agencji pracy, która pomoże przygotować się do wyjazdu.

Praca poprzez agencję pracy nie różni się niczym od zatrudnienia na umowę o pracę bezpośrednio przez pracodawcę. Obowiązują takie same prawa pracownika i warunki zatrudnienia. Z pracy przez agencję pracownik będzie miał normalnie opłacane składki ZUS czy ubezpieczenie zdrowotne.

Pracownikowi przysługuje też urlop wypoczynkowy, w wymiarze 2 dni urlopu za każdy przepracowany miesiąc. Agencje pracy często mylone są z urzędem pracy. Jest to jednak całkiem inna instytucja, agencja pracy jest prywatna, działa też na zupełnie innych zasadach.

Do agencji pracy zgłaszają się pracodawcy, którzy poszukują pracowników, zarówno na cały etat i czas nieokreślony, jak i np. do pracy tymczasowej. Na polskim rynku działa obecnie wiele agencji pracy i łatwo można je wyszukać np. w Internecie.

Wystarczy tylko wpisać w wyszukiwarkę w jakiej lokalizacji chcemy znaleźć agencję np. agencja pracy radom czy agencja pracy tymczasowej radom. Agencja pracy ma przede wszystkim pomagać w znalezieniu zatrudnienia czy to w Polsce czy za granicą, ale często też pomaga w dopełnieniu wszelkich formalności, a w przypadku wyjazdu do pracy za granicę także w znalezieniu zakwaterowania. Poszukiwanie pracy przez agencję ma wiele zalet.

Dostęp do większej liczby ofert pracy

Agencja pracy współpracuje z wieloma pracodawcami z różnych krajów i z różnych branż. Oznacza to, że ma ona dostęp do wielu atrakcyjnych ofert pracy, zarówno dla osób na początku swojej drogi zawodowej jak i bardziej doświadczonych pracowników.

Poszukiwanie pracy przez agencję to też dostęp do największych i najlepszych pracodawców, u których pracownicy często znajdują pracę już na stałe. Agencja pracy ma też tą zaletę, że nie wymaga długotrwałych zobowiązań, gdyż do pracy można wyjechać np. jedynie na pół roku.

To też znaczna oszczędność czasu, gdyż nie trzeba samemu wysyłać CV do każdego pracodawcy osobno, a także przechodzić wieloetapowych i stresujących procesów rekrutacyjnych. Dodatkowo jeśli w danym momencie nie znajdziemy oferty, która nam się spodoba, to w agencji można zostawić swoje CV i przedstawiciel agencji odezwie się do danego pracownika, jak tylko pojawi się odpowiednia oferta pracy. Agencje oferują też często wsparcie w przygotowaniu się do rozmowy kwalifikacyjnym czy napisaniu CV.

Możliwość poszerzenia swoich kompetencji

Wiele agencji pracy często oferuje też kandydatom do pracy np. kursy językowe czy szkolenia pozwalające zdobyć dodatkowe, specjalistyczne kwalifikacje. Przykładowo decydując się na pracę w Norwegii, np. na pół roku przed wyjazdem można zacząć naukę języka norweskiego. Dzięki temu po przyjeździe na miejsce łatwiej będzie się porozumieć z nowym pracodawcą, a także nawiązać znajomości.

Pomoc za granicą

Jeśli do pracy chcemy wyjechać za granicę to agencja pracy służy tu dużą pomocą. Przez agencję łatwiej będzie np. znaleźć zakwaterowanie czy przygotować wszelkie niezbędne dokumenty, a także załatwić takie istotne kwestie jak np. ubezpieczenie. Wiele agencji pracy oferuje też pracownikom dojazd na miejsce np. do Niemiec czy Holandii.

Jadąc do pracy za granicę z agencją pracy mamy też pewność, że praca będzie już na nas czekać na miejscu, nie trzeba więc jej samodzielnie szukać, co będzie bardzo pomocne, zwłaszcza w nowym kraju i bez znajomości języka.

(Visited 17 times, 1 visits today)