Chemia niemiecka w Polsce jest bardzo popularna. Polacy wręcz uwielbiają prać, sprzątać i utrzymywać porządek przy użyciu tych produktów. W związku z tym, że jest na to duży zbyt, założenie sklepu z chemią niemiecką jest świetnym pomysłem na biznes.

Wiele osób sądzi, że chemia niemiecka jest dużo lepsza niż polska. Panie domu uważają, że środki z zachodu dużo lepiej piorą i czyszczą. Przy tym wykazują się dużo większą wydajnością niż polskie produkty. Stety lub niestety jest to prawda.

Z przeprowadzonych przez wiele instytutów badań wynika, że Polacy wolą kupić droższy niemiecki środek czyszczący wyżej jakości, niż produkt tańszy, ale mniej wydajny i gorszy jakościowo. Jest to bardzo dobra tendencja, która pokazuje, że Polacy wreszcie dorośli do podejmowania mądrych decyzji zakupowych. Wolą kupować produkty lepsze jakościowo, nawet jeżeli wiązałoby się to z nieco wyższymi wydatkami.

Do głównych zalet chemii niemieckiej należy:

  • wysoka jakość,
  • wyższa wydajność w porównaniu z polskimi produktami,
  • ładny zapach,
  • możliwość dokładnego wyczyszczenia powierzchni,
  • pranie ładnie pachnie, a materiał nie ulega zniszczeniu, nawet podczas częstego prania.

Gdzie można kupić chemię niemiecką?

Chemia niemiecka już od kilku lat jest bardzo popularna w Polsce. Znajduje swoje stałe miejsce w wielu domach. Niektórzy, szczególnie mieszkający blisko niemieckiej granicy, urządzali sobie weekendowe wypady do Niemiec, aby nabyć potrzebną chemię. Zakupy te opłacały się, ponieważ zwykle kupowano duże partie chemii, które potrzebne były rodzinie oraz znajomym.

Teraz już nie ma potrzeby wykonywania takich wyjazdów za zachodnią granicę. Sporo sklepów działających na terenie polski importuje chemię niemiecką. Dostępna jest ona zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Jest to efektem dużego zainteresowania tego typu produktami w Polsce.

Tym samym, może warto spojrzeć na tę kwestie z drugiej strony i pomyśleć o biznesie związanym z chemią niemiecką? Na pewno jest to dobry pomysł, który może przynieść spore zyski.

Chemia niemiecka szansą na udany biznes

Sklep z chemią niemiecką to na pewno bardzo dobry pomysł na biznes, ale tylko wtedy, gdy w danej okolicy nie ma konkurencji ze strony supermarketów. Żyjemy w czasach, w których ludzie większość zakupów wykonują w dużych sieciach handlowych. Rzadko odwiedzają małe sklepiki. Jeżeli chcesz odnieść sukces, otwórz sklep z chemią niemiecka na przykład na osiedlu, gdzie nie ma dużego supermarketu lub wybierz małe miasto.

Możesz również rozważyć założenie sklepu internetowego, co w dzisiejszych czasach jest bardzo dobrym wyjściem z sytuacji. Dlaczego? Większa część społeczeństwa właśnie tam dokonuje zakupów. Zmniejszysz również koszty prowadzenia biznesu, ponieważ nie trzeba będzie wynajmować lokalu, a jedynie powierzchnię magazynową do przechowywania produktów.

Inwestycja w biznes

Sklep z chemią niemiecką nie musi być urządzony zgodnie z najnowszymi trendami obowiązującymi w handlu. Może to być prosty obiekt z podstawowym wyposażeniem. Wystarczy kupić regały, na których prezentowane będą produkty, kasę fiskalną, ladę oraz telefon. Łącznie wydasz nie więcej niż 20 tysięcy złotych.

Większą gotówkę trzeba będzie przeznaczyć natomiast na zaopatrzenie sklepu. By w sklepie nie brakowało towaru, trzeba zakupić produkty minimum na 50 tysięcy złotych. Pozwoli to na stworzenie bogatego asortymentu atrakcyjnego dla klienta.

Rentowność biznesu z chemią niemiecką

Obawiasz się, że nie podołasz wyzwaniu prowadzenia biznesu i po pewnym czasie biznes stanie się nierentowny? W przypadku chemii niemieckiej sprawa jest o tyle prosta, że swój sklep możesz zaopatrywać produktami dostępnymi w internetowych hurtowniach m.in. www.eurochemia.eu.

Jest to hurtownia środków czystości działająca online i zajmująca się sprzedażą chemii importowanej z Niemiec, a także innych krajów Europy Zachodniej. Świadczy swoje usługi dla firm, a także przedsiębiorców mających własne sklepy z chemią gospodarstwa domowego.

Koszty importu zaopatrzenia sklepu można będzie dzięki temu ograniczyć do minimum. Nie trzeba będzie również samodzielnie jeździć po towar, ponieważ wszystko zostanie dostarczone do siedziby sklepu. Pozostaje jedynie przygotowanie dobrego planu biznesowego i promowanie sklepu. Dzięki temu uda się odnieść prawdziwy sukces.

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 3 334 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu