W dzisiejszych czasach reklama na popularnych platformach społecznościowych jest niemalże obowiązkowa, jeżeli chcesz dotrzeć do większego grona odbiorców. Nic w tym dziwnego, profesjonalnie wykonana reklama umieszczona w miejscu, gdzie codziennie zaglądają miliony osób powinna pozytywnie przekładać się na zwiększenie sprzedaży.

Jednym z takich miejsc jest Facebook. Jego dużą zaletą jest personalizacja na podstawie tego, co interesuje użytkownika, dzięki temu Twoja reklama wyświetli się osobom, które ma szansę zaciekawić, co, naturalnie, może zwiększyć konwersję.

Czy wystarczy więc wykupić reklamę na Facebooku i cieszyć się przychodami? Niestety nie. Musimy pamiętać, że od wykupionej usługi reklamowej musimy uiścić stosowny podatek. Jak jednak odprowadzić podatek od reklamy w zagranicznym serwisie?

W tym celu właśnie potrzeba odpowiedniego certyfikatu rezydencji podatkowej. To dokument, który świadczy o tym, że firma, czy też, w przypadku osób fizycznych, kontrahent ma stałe miejsce zamieszkania w konkretnym kraju.

Pozwoli to odprowadzać podatki jedynie w kraju zamieszkania i uniknąć podwójnego opodatkowania. W przeciwnym wypadku może okazać się, że musimy uiścić opłatę dwukrotnie – raz w Polsce i raz za granicą. Albo uznane zostanie to za unikanie płacenia podatku, co wpędzi firmę w poważne kłopoty.

Agencja marketingu internetowego Do It Crew zawsze dba nie tylko o posiadanie certyfikatu, ale również, aby zachowana była jego ważność. Certyfikaty rezydencji podatkowej od zagranicznych kontrahentów ważne są przez jeden rok. Na szczęście nie muszą być w wersji papierowej, dlatego przechowywane są w wersji elektronicznej za każdy rok podatkowy, w którym agencja Do It Crew wykupuje reklamy na Facebooku.

Dbanie o posiadanie i ważność certyfikatu rezydencji podatkowej nie tylko pozwala uniknąć przykrych skutków podczas nieoczekiwanej kontroli z urzędu skarbowego, ale również świadczy o profesjonalizmie firmy. Księgowość być może nie jest najciekawszą stroną prowadzenia własnego biznesu, ale zaniedbywanie jej prowadzi do poważnych kłopotów. Dlatego też warto wybierać firmy, które przejawiają troskę o każdy szczegół, nie jedynie zewnętrzny wizerunek.


 

(Visited 50 times, 1 visits today)