Import z Chin staje się coraz bardziej popularny, co nie dziwi, gdyż towary stamtąd sprowadzane są niezwykle atrakcyjne cenowo. Jednakże taki zabieg nie jest sprawą prostą i firma, która pierwszy raz chce zorganizować transport towarów z Państwa Środka powinna skorzystać z pomocy pośrednika.

Natomiast kontrahenci, którzy nawet już mają doświadczenie w tej dziedzinie i chcieliby założyć spółkę w Chinach, muszą dokładnie zgłębić ten temat. Jak to zrobić? Oto małe wprowadzenie.

Rejestracja spółki w Azji – czy to dobry pomysł?

Pośrednicy, tacy jak Fullbax import z Chin pomagają polskim firmom w założeniu spółki w Chinach. Rejestracja firmy, np. w Hongkongu może przynieść wiele korzyści, jednak dla kogoś kto nie wie jak to zrobić, wiąże się to ze sporym ryzykiem.

Na stronie: spółka w Hongkongu można dowiedzieć się na co uważać podczas zakładania spółki w Hongkongu, a także co zrobić, aby było to proste, przejrzyste, bezpieczne i opłacalne. W ramach swoich usług Fullbax pomoże założyć konto firmowe w chińskim banku, znajdzie biuro księgowe, poprowadzi przez proces rejestracji firmy oraz udzieli pomocy podczas składania corocznych sprawozdań finansowych.

Jak zabrać się do założenia firmy w Chinach?

W Chinach najlepszą z możliwych form prawnych jest spółka WFOE (Wholly Foreign-Owned Enterprise), w której kapitał rejestracyjny nie jest wymagany przy rejestracji. Można ją w dowolny sposób dofinansowywać z zagranicy oraz w tej formie działalności można być samodzielnym właścicielem spółki bez żadnego wspólnika z Chin.

WFOE pozwala prowadzić w Państwie Środka dowolną sprzedaż na identycznych zasadach jak dla każdej firmy prowadzonej przez obywatela Chin. Warto założyć również licencję importowo-eksportową, dzięki której otrzymuje się zgodę na importowanie i eksportowanie towarów z Chin.

Przedsiębiorstwo Fullbax import z Chin wspólnie z biurem księgowym przygotuje dla kontrahentów z Polski ofertę i rozwiązania dopasowane do ich potrzeb.

Jak widać założenie firmy w Chinach nie musi być bardzo skomplikowane – wystarczy zdać się na doświadczoną firmę pośredniczącą. Korzyści z prowadzenia spółki w Hongkongu czy w Chinach są ogromne, trzeba tylko rozsądnie podejść do tematu i nie kierować się przypadkiem.

Fullbax przestrzega przed wpisywaniem w Google hasła „WFOE Company registration” lub „chineese company registration”, gdyż skorzystanie z pomocy przypadkowego biura może nieść za sobą znacznie większe koszty rejestracji firmy. Natomiast pomoc polskiego pośrednika, z którym przede wszystkim łatwo jest się porozumieć, jest gwarantem sukcesu zarówno podczas importu towarów z Chin, jak i przy rejestracji spółki.

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 400 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu