Banery można obecnie spotkać praktycznie na każdym kroku. Często są najskuteczniejszym środkiem przekazu, który zobaczy każdy. Rzucają się w oczy zarówno kierowcom, jak i przechodniom lub pasażerom autobusów. Jest to rozwiązanie, które warto poznać i być może zdecydować się na wybór właśnie takiej formy reklamy.

Czym są banery?
Banery są to środki przekazu wizualnego, które mają za zadanie przyciągać uwagę odbiory. Zazwyczaj są one wykonane z materiału lub kartonu wraz z nadrukowanymi treściami. Coraz więcej banerów wykonuje się jednak z tworzyw sztucznych i wodoodpornych materiałów, które będą odporne na wilgoć i zmieniające się warunki atmosferyczne.

To tradycyjna definicja baneru. Można też spotkać się także z wirtualnym banerem, czyli formą reklamy multimedialnej znajdującą się na stronie internetowej. Po kliknięciu internauta zostaje przekierowany na stronę reklamodawcy.

Z czego obecnie wykonuje się banery Warszawa
Jak już wspomniano, do produkcji banerów coraz częściej wykorzystuje się wytrzymałe materiały, które zagwarantują, że baner będzie wyglądał dobrze przez wiele miesięcy. Popularnym materiałem służącym do wykonywania banerów jest winyl w połączeniu z solwentową metodą druku.

Niektóre materiały drukowane są na materiałach PCV, dzięki czemu są wytrzymałe i prezentują się dobrze przez długi czas. Na rynku dostępne są także rozwiązania w postaci banerów tekstylnych drukowanych w metodzie termotransferowej. Gwarantuje ona wniknięcie farby w głąb materiału, dzięki czemu jest ona praktycznie nie do usunięcia.

Jak stworzyć skuteczny baner?
Dobrze przygotowany baner nie jest ani krzykliwy, ani nachalnie rzucający się w oczy. Powinien on przede wszystkim dobrze przedstawiać reklamodawcę. Często banery zauważa się mimowolnie i nieświadomie zapamiętuje się ich treść.

Powinny być przede wszystkim przyjemne dla oka i zaprojektowane tak, aby ciekawić i zapadać w pamięć. Dla przykładu, jeśli chodzi o banery Warszawa ma ich mnóstwo, ale tylko nieliczne z nich (te najlepiej zaprojektowane) zostają w pamięci mijających je osób.

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 129 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu