Aplikacja mobilna jest ważnym elementem strategii digital. Jednak stworzenie w pełni wartościowej, spełniającej swoje zadania aplikacji mobilnej może wymagać nie tylko środków, czy wiedzy, ale również dokładnego researchu celem określenia, jakie funkcje powinien mieć rzeczony program. Jeżeli już ten etap dobiegnie końca, warto zastanowić się, jakim budżetem dysponujemy na projekt, ponieważ do wyboru jest wiele rozwiązań. Dziś weźmiemy na warsztat aplikacje hybrydowe.

Czym jest aplikacja hybrydowa?

Aplikacje hybrydowe tworzone są przy pomocy narzędzi webowych. Jak ich nazwa sama wskazuje, są połączeniem dwóch, różnych opcji. Krótko mówiąc, aplikacje hybrydowe to pełnoprawne programy webowe mające dostęp do wybranych funkcji nowoczesnych smartfonów. Ponadto aplikacje tego typu są znaczną modyfikacją standardowych, smartfonowych aplikacji natywnych.

Dla kogo aplikacja hybrydowa?

Aplikacje hybrydowe wykorzystują narzędzia webowe i nie wymagają ogromnej inwestycji, dlatego też możemy polecić stworzenie takiego programu osobom lub firmom, które nie dysponują dużym budżetem na realizację. Ważne jest również to, aby tworzona aplikacja z założenia była prosta, ponieważ wcześniej wspomniane narzędzia niestety nie umożliwiają zaprogramowania zaawansowanych funkcji.

Mimo to aplikacje hybrydowe tworzone przez doświadczonych twórców zanadto nie różnią się od swoich natywnych odpowiedników. Dzięki wielu, rozbudowanym bibliotekom aplikacja może mieć dostęp do niemal wszystkich funkcji użytkowanych obecnie smartfonów, dzięki czemu bardzo dobrze sprawdza się, kiedy potrzebujesz nieskomplikowanego, spełniającego swój cel programu mobilnego.

Wady i zalety aplikacji hybrydowych

Niewątpliwą zaletą jest wcześniej wspomniany niski budżet konieczny do przeznaczenia na realizację. Aplikacje hybrydowe kosztują zdecydowanie mniej w porównaniu do aplikacji natywnych, dzięki czemu na ten rodzaj programu może pozwolić sobie większe grono osób. Ponadto hybrydy tworzone są jednocześnie na trzy systemy operacyjne, dlatego aplikację tego typu zainstalujesz na urządzeniu korzystającym zarówno z Androida, jak i iOS-a, czy Windows Phone.

Wada rozwiązań hybrydowych jest jedna – wydajność bardziej rozbudowanych aplikacji tworzonych w tej technologii. Zdarza się tak, że aplikacje hybrydowe działają wolno, a nawet potrafią się przyciąć. Nie mniej, jednak sytuacje tego typu mają miejsce jedynie w przypadku mocno rozbudowanych programów.

Hybryda może być bardzo dobrą alternatywą dla rozwiązań klasycznych, natywnych. Należy jednak liczyć się z pewnymi ograniczeniami, jednak w przypadku bardzo prostych zastosowań hybryda sprawdza się idealnie. Jako twórcę aplikacji polecamy www.spinapp.pl. Firma ta profesjonalnie i rzetelnie wykonuje swoje zadania, poprzedzając je dokładną analizą nie tylko wymagań i potrzeb danego klienta, ale także celu, jaki ma spełniać dany program.

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 912 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu