Na ogół znamy obowiązujące przepisy. Często zupełnie nieświadomie postępujemy zgodnie z obowiązującym prawem.

Kiedy pojawiają się kłopoty…

Większość życiowych sytuacji nie wymaga ingerencji profesjonalisty. Czasem może zdarzyć się jednak sytuacja nieoczekiwana. Decydujemy się na przykład na kupno mieszkania. Wydawałoby się, że nic prostszego. Wystarczy przecież znaleźć ofertę, która odpowiada naszym oczekiwaniom, udać się pod adres tego mieszkania, obejrzeć je, ustalić cenę ze sprzedającym i po kłopocie.

Tymczasem kupno mieszkania nie jest wcale łatwą czynnością. W polskim prawie istnieje cała masa przepisów, które regulują co powinna zwierać umowa kupna, w jakiej formie powinna być zawarta, jak powinna zostać zrealizowana płatność, co ma być jej źródłem itd.

Czym zajmuje się prawnik?

Jedną z podstawowych usług każdego prawnika jest doradztwo prawne. Prawnik analizuje naszą sprawę, przedstawione dokumenty, wysłuchuje naszych wyjaśnień. W ten sposób buduje sobie obraz tego zagadnienia, dla którego szukamy najlepszej odpowiedzi.

Prawnik wie najlepiej, gdzie szukać przepisów, które należy wykorzystać do rozwiązania problemu. Korzystanie z jego pomocy jest najlepszą drogą do osiągnięcia założonego celu. doradzanie klientowi to nie tylko przekazywanie mu ustnej informacji co powinien zrobić, czego może się spodziewać, czego unikać itd.

Doradztwo prawne to również stworzenie dla klienta potrzebnego w sprawie dokumentu. Może to również być analiza prawna wzoru umowy, który otrzymaliśmy od usługodawcy. Prawnik potrafi wyszukać i wskazać nam te elementy dokumentu, które są najistotniejsze, takie, na które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, takie, które powinniśmy głęboko rozważyć decydując się na zawarcie umowy. Ponadto prawnik może reprezentować nas przed sądem oraz innymi organami.

Jak znaleźć prawnika?

Znalezienie adwokata, który w swojej ofercie ma doradztwo prawne, nie jest trudne. Wystarczy przecież wyjść na spacer na jedną z głównych ulic miasta. Wcześniej czy później spacerując natkniemy się na zieloną tabliczkę na fasadzie budynku, która wskazuje, ze właśnie stoimy przed kancelarią adwokacką.

W dzisiejszych czasach, w dobie internetu, właściwie bez ruszania się z domu, jesteśmy w stanie łatwo i szybko odnaleźć pomoc. Wystarczy w wyszukiwarce internetowej wpisać hasło “Adwokat Kraków” i otrzymamy listę pełną wyników. Możemy sami zdecydować w oparciu o lokalizację, opis kancelarii z wyszczególnieniem tych dziedzin, w jakich adwokat się specjalizuje. Mamy również dostęp do opinii innych jego klientów, którzy korzystali z usług danej kancelarii. Oczywiście, że nie można się na nich wyłącznie opierać. Niemniej jednak mogą być pomocne w podejmowaniu decyzji, którego adwokata chcielibyśmy poprosić o doradztwo prawne czy reprezentację w naszej sprawie przed sądem.

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 26 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu