Masz dość nudnego wkuwania angielskich słówek i ślęczenia nad gramatyką? Pora zacząć uczyć się angielskiego przez Skype. Dlaczego? Ponieważ jest wiele powodów, aby to zrobić. My przedstawiamy 6.

1. Nauka angielskiego przez Skype jest wygodna

Na pewno wiesz, ile zachodu wymaga wyprawa do szkoły językowej. Kiedy jest zimno, trzeba zakładać na siebie tony ciepłych ubrań i wyruszać w drogę. Nawet gdy masz samochód, musisz liczyć się z tym, że popołudniami korki są uciążliwe. Nieraz stoisz w nich godzinami. 

Ucząc się angielskiego przez Skype, możesz założyć ulubiony rozciągnięty sweter, zaparzyć filiżankę parującej kawy lub herbaty i zasiąść w wygodnym fotelu przed komputerem lub tabletem. 

Natomiast latem możesz wyciągnąć kocyk, usiąść w cieniu drzewa i pobierać lekcje angielskiego przez Skype. Wygodne, prawda?

2. Uczysz się, kiedy chcesz

To prawda. Pewnie zastanawiasz się, jak masz znaleźć czas na naukę angielskiego przez Skype, skoro jesteś w ciągłym biegu? Praca, dom, dzieci, szkoła, przedszkole i tak można mnożyć w nieskończoność. Dobra wiadomość jest taka, że pobierać lekcje możesz wtedy, kiedy wygospodarujesz chwilkę. To może być rano, po południu lub wieczorem. Ty decydujesz, kiedy chcesz uczyć się angielskiego przez Skype. Nauczyciel dopasuje się do Twojego grafiku. 

Ta metoda nauki jest tak naprawdę dla wszystkich. Niezależnie od tego, czy jesteś zabieganą mamą na pełen etat, wziętym biznesmenem czy po prostu studiujesz. Zawsze znajdziesz czas, aby połączyć się z lektorem. 

A co, jeśli nie możesz akurat odbyć lekcji angielskiego przez Skype? Po prostu przełóż zajęcia. Wystarczy tylko powiadomić o tym nauczyciela. I po sprawie. Nie przepadają Ci pieniądze ani lekcje. 

3. Angielski przez Skype pozwala oszczędzić 

Zapytasz: jak to możliwe, skoro musisz opłacić lektora? Tylko pomyśl, ile wydałbyś na bilety komunikacji miejskiej lub benzynę, aby dojechać do szkoły językowej. Tu wydatki się nie kończą. Potrzeba przecież jeszcze podręczników, zeszytów na notatki i przeróżnych materiałów. 

Ucząc się angielskiego przez Skype, tak naprawdę wszystkie najpotrzebniejsze pomoce masz online. Nie kupujesz książek, bo przykłady native speaker wymyśla dla Ciebie i zapisuje Ci je w pliku na dysku Google. Masz więc wszystko pod ręką i zawsze możesz sięgnąć do notatek. Ma to jeszcze ten plus, że ćwiczenia stworzone przez lektora są jego autorskim pomysłem, więc otrzymujesz materiały najlepiej dopasowane do swojego poziomu wiedzy. 

 

4. Uczysz się we własnym tempie 

Nie jest tajemnicą, że na kursach językowych uczestnicy są dobieranie pod względem stopnia zaawansowania. Szkoły tak układają program nauczania, aby nikt nie odstawał od reszty i wszyscy uczyli się w jednakowym tempie. W praktyce jednak okazuje się to niemożliwe. Każdy ma przecież indywidualny sposób przyswajania wiedzy. Jedni uczą się szybciej, inni wolniej. 

Nauka angielskiego przez Skype rozwiązuje ten problem. Przebiega ona w takim tempie, jakie narzucisz lektorowi. Nie ma zatem problemu, aby niektóre partie materiału powtórzyć czy przećwiczyć tyle razy, ile jest konieczne, abyś zrozumiał lekcję. Zresztą nauczyciel i tak się zorientuje, czy wszystko jest dla Ciebie jasne. 

5. Zyskujesz pewność siebie

Sporo osób narzeka na barierę językową, której nie potrafią pokonać. Lekcje angielskiego przez Skype sprawią, że zapomnisz o nieśmiałości i w końcu zaczniesz mówić. Kontakt z lektorem i przyjazne otoczenie własnego domu sprawią, że lepiej się skoncentrujesz i nauka pójdzie jak z płatka. Nauczyciela masz tylko dla siebie, więc poświęca on swoją uwagę wyłącznie Tobie. Nie rozprasza się na wielu kursantów, z których każdy ma inne problemy językowe. 

6. Uczysz się w ciekawy sposób

Tak jak pisaliśmy na początku, nauka angielskiego przez Skype wcale nie musi być nudna. A już na pewno nie ma nic wspólnego z mało interesującym czytaniem fragmentów tekstu i wypełnianiem setek ćwiczeń pod spodem (tak zwykle uczy się w szkołach). 

Ucząc się z lektorem, pracujesz na ciekawych materiałach, które są przygotowane specjalnie dla Ciebie. Ćwiczysz więc rozumienie ze słuchu, czytanie i pisanie. 

Możesz zacząć czytać artykuły w języku angielskim i wykonać mnóstwo edukujących ćwiczeń interaktywnych. Naturalnie, wszystko pod okiem wyrozumiałego i cierpliwego nauczyciela. 

Teraz już wiesz, jakie są powody, by uczyć się angielskiego przez Skype. Musisz przyznać, że ta metoda pogłębiania wiedzy językowej jest o wiele lepsza niż żmudne wkuwanie słówek. Ma same plusy. 

Sprawdź naszą stronę i odbierz darmową lekcję próbną – https://effectiva.pl/angielski-przez-skype/

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 74 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu