Przeniesienie konta bankowego nigdy nie było tak proste, jak dziś. Wystarczy udzielić nowemu bankowi pełnomocnictwa, a ten załatwia wszelkie formalności. Założenie nowego rachunku osobistego wiąże się z wieloma korzyściami. Oto niektóre z nich.

Darmowe prowadzenie konta, dostęp do bankowości mobilnej, promocyjne lokaty terminowe lub kredyty gotówkowe… to tylko niektóre powody, dla których warto zastanowić się nad zmianą banku. Oto 5 powodów, dla których przeniesienie konta bankowego może się opłacać.

1. Możesz oszczędzić pieniądze za prowadzenie konta

Jeśli od lat jesteś lojalnym klientem jednego banku i nie zmieniałeś rodzaju konta bankowego, może się okazać, że nadal ponosisz koszt prowadzenia rachunku, wykonywania przelewów czy wypłacania pieniędzy z bankomatu. Zanim zdecydujesz się na przeniesienie konta bankowego upewnij się, że twój nowy rachunek będzie zupełnie darmowy.

2. Zyskasz dostęp do wygodnej bankowości online

Nigdy wcześniej nie korzystałeś z bankowości online, aplikacji mobilnych czy przelewów internetowych? Wygodę tych rozwiązań trudno przecenić. Nawet, jeśli jesteś tradycjonalistą i do tej pory nieufnie podchodziłeś do zakupów online czy aplikacji na smartfon możesz się zdziwić, jak szybko przyzwyczajasz się do możliwości zarządzania finansami z każdego miejsca i o każdej porze. Nowoczesne aplikacje pozwalają na przykład na szybkie logowanie się z pomocą odcisku palca bądź też płacenie i wypłacanie gotówki BLIKIEM, bez konieczności szukania i wyjmowania karty płatniczej z portfela.

3. Dostęp do produktów na preferencyjnych warunkach

Banki witają nowych klientów z otwartymi ramionami, dlatego nierzadko oferują im bardzo korzystne warunki dotyczące zakładania lokat terminowych, kredytów gotówkowych, kont oszczędnościowych. Zanim zdecydujesz się na przeniesienie konta bankowego sprawdź, na jakie dodatkowe korzyści będziesz mógł liczyć.

4. Dostęp do taniego ubezpieczenia

Może od dawna zastanawiałeś się, czy nie wykupić ubezpieczenia zdrowotnego, assistance albo ubezpieczenia domu lub mieszkania na wypadek kradzieży? Zakładając nowe konto bankowe upewnij się, czy nie wiąże się ono z darmowym albo bardzo tanim ubezpieczeniem. Zdziwisz się, jak wiele ryzyk może obejmować ochrona wykupowana za symboliczną kwotę miesięcznie.

5. Programy Pay Back

Chcesz oszczędzać, robiąc codzienne zakupy? Poszukaj konta, które powiązane jest z programem lojalnościowym, systemem rabatowym albo systemem Pay Back. Takie programy mogą przynieść nawet kilkaset złotych w skali roku. Nawet, jeśli nie należysz do zakupoholików, i tak warto przystąpić do programu – nic cię to nie kosztuje, a zwrot za zakupy określonych w regulaminie artykułów albo zakupy w określonych sieciach. Premię od banku możesz otrzymać nie tylko za zakupy. Może to być także polecenie konta znajomemu, zainstalowanie aplikacji mobilnej lub dokonanie płatności BLIKIEM.

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 318 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu