Udało się razem zebraliśmy ponad 100 000zł na serce dla Gabrysi. Bardzo wam dziękujemy za wsparcie akcji.

Ze względu że postanowiliśmy wspierać tą zbiórkę do końca roku postanowiliśmy wesprzeć inną akcję.Mam nadzieję że i tym razem możemy na was liczyć.

Oliwka jest za lekka, żeby mogła być operowana w Polsce. Jej serduszko jest za słabe, żeby czekać, aż nabierze dodatkowych kilogramów. Saturacja ciągle spada, osiągając zaledwie 72%. Stąd ciągłe duszności i sapanie. Paluszki i usta Oliwki stają się wtedy w mgnieniu oka fioletowe. I pytanie, które nie pozwala rodzicom na dobre sny: czy zdążymy?

 

18-miesięczna Oliwka urodziła się bardzo malutka – nie ważyła nawet 2 kilogramów. Przestała rosnąć już w brzuszku mamy. Przy jej wadzie serca – dwuujściowej komorze – waga okazała się jej kartą przetargową, dalszym „być albo nie być”.

 2013-05-24-16.53.44

 

Rozmowy o operacji serduszka Oliwki mogą się zacząć, gdy będzie ważyła 10 kilogramów. Do tego czasu trzeba czekać. A kolejne kilogramy nie przybywają. Waga zatrzymała się na 7,3 kilograma. Próbowano ratować to słabiutkie serduszko, operacja się udała, jednak wystąpiło wiele powikłań pooperacyjnych. Rodzice dowiedzieli się, że to nie koniec napraw serduszka, jednak nikt nie potrafił im powiedzieć, kiedy będzie następna operacja. Oliwka nie jest najpilniejszym przypadkiem, może czekać nawet kilka lat na swoją kolej, dlatego rodzice zaczęli szukać pomocy na własną rękę. I tak trafili na konsultację do profesora Malca.

 995500_10201079798898560_1901158969_n

Do roku. Tyle serduszko Oliwki wytrzyma bez operacji. Ta wiadomość załamała świat rodziców. Najchętniej oddaliby serduszko w ręce profesora już teraz, zaraz, jak najszybciej. Żeby tylko ich córeczka żyła. Nie mogą liczyć na polską służbę zdrowia, ponieważ na operację nie dostaną ani grosza z NFZ. Z oszczędności mają 10 tysięcy zł. To niecałe 10 % potrzebnej kwoty. Termin został wyznaczony na luty 2014 roku.

– Nie posiadamy takiej kwoty, dlatego zwracamy się do wszystkich o wrażliwym sercu o pomoc w naszej zbiórce. – proszą rodzice. – Wierzymy że Oliwka może żyć normalnie bez strachu o kolejny dzień. Teraz nasze życie jest postawione na minie, która w każdej chwili może wybuchnąć, ponieważ Oliwka ma coraz gorsze wyniki, a serduszko coraz bardziej się męczy. Zależy nam, aby operacja była wykonana jak najszybciej… póki nie jest za późno.

(Visited 79 times, 1 visits today)