zakładanie kanału YoutubeAby zalogować się do YouTube, konieczne jest posiadanie konta Google. Konto Google umożliwia dostęp do usług Google: Gmail, Grupy Google, Picasa, Historia online, YouTube i wielu innych.

Musisz utworzyć kanał, by być widocznym dla innych użytkowników YouTube. Twoja aktywność jest w pełni poufna. Kanał YouTube możesz utworzyć w dowolnym momencie, a jego założenie pozwoli Ci przesyłać własne filmy, komentować filmy innych użytkowników oraz tworzyć playlisty.

Dotychczasowe doświadczenia z kanałami na YouTube porzuć. Już nie musisz mieć oddzielnych danych do logowania na konto Google.  

Już nie musisz korzystać z arkusza kalkulacyjnego z adresami e-mail i hasłami niezbędnymi do logowania się do posiadanych kanałów.  Nie możesz też używać nazwy użytkownika na YouTube do logowania. Logujesz się używając adresu e-mail, przy pomocy którego tworzyłeś kanał przed rokiem 2011. Trochę inaczej ma się sprawa z kanałami założonymi przed majem 2009, ale o tym kilka słów będzie niżej.

Jeśli wcześniej udało Ci się już zalogować do którejkolwiek z wymienionych wyżej usług,  to znaczy, że masz konto Google. Aby zalogować się, wpisz adres e-mail podany w tych usługach (jeśli korzystasz z konta Gmail, jest nim nazwa użytkownika Gmaila). Jeśli nie masz konta Google, możesz je utworzyć podczas rejestrowania się w YouTube.

 

Oto kilka rzeczy dotyczących kont Google i YouTube, o których pamiętaj:

 • Do YouTube logujesz się przy użyciu konta Google.
 • Logując się w YouTube, wpisujesz swój adres e-mail i hasło konta Google. Jeśli wcześniej zalogujesz się na konto Google w innej usłudze, nie musisz się już logować, gdy wchodzisz na YouTube.
 • Usunięcie konta Google spowoduje również usunięcie danych z YouTube, włącznie z wszystkimi filmami, komentarzami i subskrypcjami. Przed usunięciem konta Google musisz potwierdzić, że masz świadomość, iż trwale kasujesz posiadane dane we wszystkich usługach Google, w tym w YouTube.
 • Możesz zabezpieczyć dostęp do swoich kont na wypadek Twojej dłuższej nieaktywności. Opcja ta pozwala Ci przekazać zaufanym osobom dostęp do zasobów na Twoich stronach i kanałach. Możesz również podać dyspozycje, co należy z tymi zasobami zrobić, kto to ma zrobić i jak. O tym porozmawiamy przy innej okazji.

 

Starsze kanały YouTube można przenieść do innego konta Google

Jeśli Twój kanał został utworzony przed majem 2009 roku, możesz przenieść go na inne konto Google. Niektóre starsze, nieużywane konta YouTube  (utworzone przed majem 2009 r.) mogą nie stanowić części konta Google. Taki kanał najpierw dodajesz do konta Google. W kolejnym kroku możesz przejść do korzystania z niego w nowej szacie i z nowymi funkcjami. Możesz korzystać z takiego kanału w poprzedniej szacie. Wtedy logujesz się nazwą użytkownika wpisaną w  okienku na adres e-mail.

 

Możesz teraz zarządzać wieloma kanałami z poziomu Google+

Kanały połączone ze stroną Google+ mogą korzystać z zaawansowanych funkcji zarządzania, które umożliwiają obsługę nawet 50 kanałów za pomocą jednego konta. Dodatkowo Twoim kanałem może zarządzać wiele osób, które w tym celu mogą używać własnych kont G+.

Teraz podczas tworzenia nowego kanału zobaczysz opcję pozwalającą połączyć go ze stroną Google+. Jeśli ją wybierzesz, kolejne kanały będziesz tworzyć za pomocą konta Google, którego już używasz do zarządzania innymi kanałami i stronami Google+.  To znacząco uprości ci tworzenie kanałów. Będziemy się w przyszłości uczyć korzystania z tego rozwiązania, gdy będziesz zakładać nowe kanały i nimi zarządzać.  Masz trzy możliwości – sposoby, utworzenia kanału na YouTube. Opisuje je poniżej. Dostosuj wybór opcji do twojej obecnej sytuacji.

 

1. Tworzenie konta Google+ i nowego kanału z nim połączonego

Tak się dzieje, kiedy zakładasz kanał na YT i nie masz jeszcze konta Google+. Już kojarzysz, że nie masz konta Google, jeśli nie korzystałeś jeszcze nigdy z żadnej usługi Google. Co masz zrobić?

 • Najprostszym krokiem jest zarejestrowanie się w usłudze Gmail. Od razu będziesz mieć adres potrzebny do logowania na Youtube. Warto pokusić się o taka nazwę, której później użyjesz do budowania listy adresowej.
 • Obowiązkowo powinieneś zarezerwować sobie taki adres: imięnazwisko@gmail.com (będziesz mógł je pisać w adresie również od wielkich liter). Jeśli masz popularne nazwisko i imię może być już zajęte. Wtedy dodaj np. słowo zaprasza, lub coś w tym stylu. Raczej nie stosuj liczb. By wykonać tę czynność otwórz w przeglądarce stronę i kliknij w prawym górnym rogu przycisk utwórz nowe konto.
 • Teraz wypełnij formularz swoimi danymi utwórz konto. Pomiń wczytywanie zdjęcia profilowego, jeśli nie masz przygotowanego. Wejdź do usługi gmail.
 • Do YouTube zaloguj się danymi z gmail.

 

2. Tworzenie nowego kanału połączonego z kontem Google+

Tak robisz, kiedy masz konto Google a chcesz utworzyć kanał i powiązać go z nową stroną Google +. Tego możesz użyć dla konkretnego projektu, produktu czy całej firmy. Będziemy o tym mówili w części dla marketerów.

 • Zaloguj się na swoje konto Google (może to być na przykład konto, którego używasz do zarządzania innymi kanałami i stronami Google+ albo z którego korzystasz w Menedżerze treści YouTube).
 • Otwórz  i kliknij Utwórz nowy kanał.
 • Podaj nazwę nowego kanału, wybierz kategorię i ustaw  kryterium dostępności dla widzów do twego kanału a następnie kliknij Gotowe, aby zakończyć tworzenie kanału. Pamiętaj, że w nazwach kanałów połączonych ze stronami Google+ możesz używać znaków interpunkcyjnych i spacji.

Po kliknięciu Otwórz w punkcie 2 w nowej zakładce zobaczysz obrazek tego typu:

nowy-kanal-do-konta-google

a następne kliknięcie otworzy ekran z ustawieniami
nowy-kanał-z konta-g+

 

3. Tworzenie nowego kanału połączonego z posiadaną stroną Google+[wms_protected]

W podany niżej sposób tworzysz dodatkowy kanał do strony Google+, którą już posiadasz lub dostałeś uprawnienia do zarządzania ją.

 • Zaloguj się na konto Google używane przez menedżera lub właściciela strony Google+, z którą chcesz połączyć nowy kanał.
 • Otwórz i kliknij nazwę i awatar strony Google+, dla której chcesz utworzyć nowy kanał.
 • Zobaczysz prośbę o potwierdzenie utworzenia nowego kanału dla tej strony. Kliknij OK, aby zakończyć tworzenie kanału.

 

W tym przypadku po kliknięciu otwórz zobaczysz coś takiego:

jak stworzyć i zaplanować kanał youtube

Tutaj wybierasz jedną ze stron i do niej tworzysz kanał. Kolejny obrazek będzie taki, jak wyżej. Zrób odpowiednie ustawienia i Gotowe.

Uwagi:

Przydatne wskazówki dotyczące nowego kanału:

 • Możesz dodawać inne osoby jako menedżerów nowego kanału i strony (zobacz instrukcje).  Pamiętaj, że nie musisz udostępniać im swoich danych logowania. Każdy z Was może zarządzać kanałami za pomocą własnego konta.
 • URL Twojego nowego kanału będzie wyglądać podobnie jak URL poniżej.:

O tym jak zmienić i kiedy taki adres na inny, bardziej przyjazny porozmawiamy niebawem. Teraz czas na podsumowanie wizualne działań, które masz do wykonania.

 

 

Obrazek schematu możesz pobrać i wydrukować.

 

schemat do zakladania na YouTube

 

Całe szkolenie znajdziesz w tej kategorii: Marketing na YouTube…

 

P.S.

Jeśli nie masz jeszcze konta Partner Pro, to kliknij TUTAJ i zobacz jak zbudować 3 niezależne źródła dochodów…

 

[/wms_protected]

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:

 • jak założyć kanał na youtube
(Visited 1 668 times, 1 visits today)