System alarmowy może okazać się bardzo skuteczny w ochronie mienia pod warunkiem, że będzie spełniał kilka ważnych kryteriów. Na co należy zwrócić szczególną uwagę podczas dokonywania wyboru?

Dostawca usługi

Jeśli w naszej firmie nie pracuje żaden wykwalifikowany inżynier ochrony specjalizujący się w zakładaniu alarmów, o wiele lepiej będzie zatrudnić firmę ochroniarską, która zajmie się projektem i zainstalowaniem systemu alarmowego. Musi on być tworzony kompleksowo, z uwzględnieniem specyfiki chronionego obiektu i szczegółowej wiedzy na temat wykorzystywanej technologii, a to możemy uzyskać wyłącznie zatrudniając renomowanego dostawcę usługi.

Projekt systemu alarmowego

O tym, czy mamy do czynienia z rzetelnym współpracownikiem, możemy przekonać się już na etapie projektowania systemu. Projektowanie systemu alarmowego powinno być rozłożone na kilka etapów – najpierw wykonawca prosi nas o plany budynku, w którym ma zostać założony alarm, po czym na ich podstawie przygotowuje wstępny projekt. Następnie osobiście odwiedza budynek po wykonaniu wstępnego projektu, żeby wychwycić ewentualne słabe punkty, które na planie nie były widoczne. Po poprawieniu projektu alarm zostaje zainstalowany i wyregulowany, aby z jednej strony nie aktywował się, gdy na ziemię spadnie liść, a z drugiej, aby obejście go przez człowieka, niezależnie np. od wzrostu, było niemożliwe. Po zainstalowaniu systemy alarmowe powinny przejść serię testów, by wyeliminować obecność jakichkolwiek dziur w zabezpieczeniach.

Kwestie techniczne

Żeby system alarmowy dobrze spełniał swoją rolę, musi zostać skonstruowany z elementów, charakteryzujących się niezawodnością. Podczas rozmowy z firmą, która będzie instalować system, należy dopytać, skąd pochodzą urządzenia, jakie znajdą się w naszym obiekcie i czy można im ufać. Rzetelna firma obejmuje cały system gwarancją, zapewnia również regularne przeglądy techniczne i darmowy serwis. To oczywiście podnosi cenę całej usługi, jednak, jak pokazuje praktyka, nie ma innej drogi, która w równym stopniu mogłaby zagwarantować prawidłowe działanie systemu.

Alarm i monitoring

W przypadku dużych obiektów dobrze jest zastanowić się nad sprzężeniem systemu alarmowego z siecią kamer przemysłowych. Cały system działa w ten sposób, że aktywowanie alarmu włącza kamery znajdujące się w pobliżu. Jeśli mamy do czynienia z systemem, w którym wszystkie kamery są włączone jednocześnie, przekazuje on do pracownika ochrony informację, w którym miejscu coś się dzieje. Tego typu systemy alarmowe są bardzo skuteczne i pozwalają jednej osobie trzymać nadzór nad bardzo dużym obszarem. Są również często wykorzystywane w prywatnych posiadłościach – gdy kamery są włączane tylko w wyniku pojawienia się zagrożenia, mimo obecności monitoringu jesteśmy w stanie zachować prywatność.

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 274 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu