Sytuacja finansowa wielu osób sprawia, że kupno własnego mieszkania lub domu jest możliwe tylko i wyłącznie poprzez zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Wbrew niektórym opiniom, naprawdę warto sięgać po tego rodzaju produkty, aby spełniać swe marzenia.

 

Procedur jest niewiele, a raty przy niskich stopach procentowych są na tyle niskie, że nie zmieniają sytuacji finansowej spłacającego. Kredyty hipoteczne można w każdym momencie korygować, dlatego nawet pogarszająca się sytuacja finansowa klienta pozwala na jego regularną spłatę.

Przy zaciąganiu wieloletnich zobowiązań należy pamiętać, aby robić to w oparciu o szeroką analizę nie kilku, ale nawet kilkunastu ofert kredytowych. Banki swobodnie dysponują swoimi produktami zachwalając i przedstawiając w najkorzystniejszym świetle własną ofertę. Pierwszym z kryteriów, które należy wziąć pod uwagę to okres kredytowania, który może wynosić nawet 40 lat. Dla wielu oznacza to niższe raty, chociaż ogólna kwota do spłaty zdecydowanie się zwiększa.Kolejnym ważnym aspektem pozostaje oprocentowanie kredytu. Jest ono zwykle zmienne i zależy od stóp procentowych, które obowiązują w danym okresie oraz marży banku. Im oba parametry są niższe, tym niższe raty kredytobiorca będzie zobowiązany uiszczać każdego miesiąca. Przy zaciąganiu kredytu mogą pojawić się również koszty związane z przyznaniem samego kredytu jak prowizja banku, ale także wyceny nieruchomości. Analizując ofertę kredytową warto wziąć pod uwagę, które banki pobierają najniższe opłaty z tym związane. Każdy klient może dowolnie wybrać walutę, w której udzielany jest kredyt.

Jeszcze do niedawna popularne były kredyty hipoteczne we franku szwajcarskim. Obecnie są one trudno osiągalne, a główną walutą pożyczek jest polski złoty oraz euro. Klient powinien też zwrócić uwagę na konieczność kupowania dodatkowych produktów oferowanych przez banki oraz możliwość zawieszenia spłat czyli tzw. wakacje kredytowe. Im oferta jest bardziej dopasowana do klienta, tym jest ona korzystniejsza.

Tanie kredyty hipoteczne to zobowiązanie na lata, które daje wiele możliwości, szczególnie młodym ludziom. Biorąc pod uwagę własne możliwości finansowe warto po niego sięgać realizując marzenia.

 

 

 

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 50 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu