jak założyć firmę w AngliiAutor: Barbara Wnuk – Kuczera

Obiecałam, że w kolejnym odcinku przedstawię moja firmę w Wielkiej Brytanii. Oto kilka informacji na ten temat.

Pewnego dnia, przed laty, nasz syn wyjechał do Anglii do pracy. Od młodych lat uczył się języka angielskiego i teraz bardzo mu się to przydało. Prace znalazł szybko, a na przestrzeni lat awansował w różnych firmach.

Dzisiaj jest nieźle opłacanym menedżerem. Założył rodzinę. Mamy cudowną wnuczkę. Syna stać jest na wynajmowanie dużego domu z ogrodem, na wycieczki zagraniczne i wiele potrzeb, o jakich w Polsce mógłby tylko pomarzyć.

O czym jednak chce powiedzieć: zawsze traktowany był przez ówczesnych pracodawców z szacunkiem, nawet… kiedy był zwalniany.

Byliśmy zaszokowani kulturą rozstawania się z pracownikiem, bo następowała redukcja etatów. Zaszokowani tym bardziej, że od wielu lat prowadzimy szkolenia w polskich firmach, i tutaj, na naszym podwórku, traktowanie pracownika bywa, no… różne.

W Anglii pracownik jest ważny.

Kiedy zaś zgłębiliśmy brytyjskie zasady prowadzenia działalności gospodarczej, zakładania firm i wypracowywania sobie emerytury – postanowiliśmy gruntownie przesterować nasze działania.

Bez problemów zarejestrowaliśmy spółkę Ltd. – czyli jakby spółkę z o.o. w Polsce. Tyle tylko, że nie trzeba było wykonywać skomplikowanych działań formalno-prawnych, które skutecznie potrafią odstręczyć od działalności.

W Anglii przedsiębiorca jest… KIMŚ! Jest bardzo ważny dla gospodarki Państwa. Dlatego traktowany jest poważnie i z szacunkiem. Pod warunkiem, że…nie „kombinuje”, bo to dyskwalifikuje go na wieki.

Oczywiście, nie każdy może sobie, ot tak, założyć firmę w Anglii. Jest wiele warunków, jakie należy spełnić.
O tych warunkach napisze następnym razem.

Jesteśmy teraz w Anglii, gdzie spotykamy się ze znajomymi i klientami. Zakupiliśmy samochód /kierownica z prawej, ruch lewostronny!/, mamy gdzie mieszkać.

Nasza firma mieści się pod adresem: www.edu-services.co.uk

My zaś pomagamy polskim przedsiębiorcom w zakładaniu spółek w UK. Jeżeli masz pytania – wystarczy napisać (lub zapytać w komentarzu poniżej): nawigator2@gmail.com

 

 

Autor wpisu:

Jestem trenerem biznesu, mam dwie firmy szkoleniowo-doradcze. Wiecej o mnie: www.edu-services.co.uk

(Visited 62 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu