Przekaz pieniężny to bardzo popularny produkt finansowy na rynku. Obecnie Western Union, dzięki współpracy z inPost oferuje swoim klientom nowość – dostarczenie przekazu pieniężnego do domu lub pod wskazany adres.

 

Wygoda i bezpieczeństwo

Dotychczas przekazy pieniężne można było odbierać wyłącznie w placówkach agencyjnych. Od niedawna inPost gwarantuje na terenie Polski dostarczanie gotówki do samego domu. To bardzo korzystne dla wielu grup klientów. Nie musimy wychodzić z domu, a na termin odbioru umawiamy się z dostawcą telefonicznie. Poza tym dzięki gotówce dostarczonej pod drzwi, nie jesteśmy zmuszani do spacerów po mieście z dużą ilością pieniędzy. Takie rozwiązanie jest więc dużo bezpieczniejsze.

Seniorzy główną grupą docelową

Jedną z głównych grup docelowych, którym usługi inPost najbardziej się przydadzą są oczywiście ludzie starsi. Wielu z nich nie posiada konta bankowego, nie korzysta z Internetu, woli płacić gotówką niż kartą. Poza tym wielu seniorów ma problemy z poruszaniem się, dalekie spacery do banku lub placówki agencyjnej mogą więc być problemem. Do tego dochodzą ciężkie dla osób starszych warunki atmosferyczne (na przykład upały, lód na chodnikach) i / lub problemy zdrowotne, które uniemożliwiają wyjście z domu. Właśnie dla takich osób w szczególności kierowane są usługi dostarczenia gotówki do domu.Nadanie przekazu – to proste!

Jeżeli pragniemy wspomóc naszych rodziców lub dziadków, wystarczy udać się do placówki agencyjnej lub zalogować się na stronie internetowej. W formularzu nadania przekazu powinniśmy podać m.in.:

  • nasze (nadawcy) imię i nazwisko,
  • imię i nazwisko odbiorcy,
  • kraj nadania przekazu pieniężnego,
  • dokładna kwota przekazu,
  • ew. adres dostarczenia gotówki.

Otrzymamy po przesłaniu pieniędzy numer kontrolny, który należy podać odbiorcy w celu weryfikacji. Powiadomić należy także odbiorcę o konieczności posiadania dowodu osobistego.

Jeżeli naszym bliskim nie będzie odpowiadał termin dostarczenia pieniędzy lub zapomnimy zamówić tej usługi inPost podczas nadania, wystarczy, że odbiorca wykona telefon na numer infolinii i ustali termin dostarczenia gotówki oraz poda dokładny adres.

Dla każdego to wygoda

Oczywiście z usługi dostarczenia przekazu pocztowego pod wskazany adres mogą korzystać wszyscy, bo to bardzo wygodne. Większość z nas chodzi do pracy, ma inne ważne obowiązki i nie ma czasu na jeżdżenie i załatwianie dodatkowych spraw. W takich sytuacjach dostarczenie przekazu pieniężnego pod same drzwi domu to wielka wygoda i oszczędność naszego czasu.

Poza tym może się zdarzyć wypadek losowy i trafimy do szpitala – tam również można otrzymać przekaz pieniężny, gdy zabraknie nam gotówki.

Oczywiście podczas wakacji i dalekich podróży przekazy pieniężne są bardzo popularne i często się sprawdzają. O ile za granicą musimy udać się do placówki agencyjnej, o tyle przebywając na urlopie w Polsce, możemy zamówić odbiór przekazu w miejscu, w którym wypoczywamy.

 

 

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 199 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu