Udaje Ci się co miesiąc odłożyć jakąś sumę, nawet niewielką? Nie powinieneś pozwolić na to, aby Twoje oszczędności leżały bezsensownie na Twoim rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym. Istnieje bowiem wiele możliwości, dzięki którym pieniądze będą zarabiać same na siebie. Zacznij inwestować, niekoniecznie od razu w akcje, istnieją o wiele bezpieczniejsze metody. Jakie?

Inwestowanie 100 zł miesięcznie

Niewielkie kwoty, być może wiele na siebie nie zarobią, ale warto i tak je odkładać. Możesz założyć np. konto oszczędnościowe, na które co miesiąc, regularnie zaczniesz przelewać mniejsze kwoty. Nawet 100 zł miesięcznie po roku oszczędzania da Ci 1200 zł plus odsetki. Konta oszczędnościowe posiadają wiele zalet. Przede wszystkim są elastyczne, pozwalają na wpłacanie, jak i wypłacanie środków kiedy chcesz.

Sprawdź propozycje kont oszczędnościowych.

Ciekawym rodzajem kont oszczędnościowych są programy regularnego oszczędzania, jak mSaver czy Smart Saver. Przy każdych transakcjach, niezależnie od tego czy płacisz kartą, wypłacasz z bankomatu, kupujesz przez internet, od kwoty Twoich zakupów naliczana jest pewna suma, która przelewana jest na konto oszczędnościowe. W mSaver możesz ustawić, w jaki sposób chcesz oszczędzać. Zrobisz to na trzy sposoby: na konto oszczędnościowe będzie naliczana kwota, po zaokrągleniu Twoich zakupów do pełnych 10 złotych; od Twoich transakcji naliczany będzie procent sumy przez Ciebie ustalony; od każdej transakcji zostanie przelana na konto oszczędnościowe wcześniej ustalona, stała kwota.

Inwestowanie 500 zł miesięcznie

Cóż 500 zł to nadal niewielka kwota, jednak za tę cenę możesz kupić już kilka (5) obligacji skarbowych, które są bardzo bezpieczną inwestycją. Kolejną możliwością jest inwestowanie w pożyczki społecznościowe. Polegają one na tym, że pożyczkobiorca ogłasza się na specjalnej stronie internetowej, zaznaczając również warunki, na jakich chciałby pożyczyć pieniądze. Jeśli Ci one odpowiadają możesz zainwestować w nią swoje pieniądze, a w zamian otrzymasz odsetki. Co najważniejsze wcale nie musisz pożyczać całej kwoty, wystarczy jedynie jej część, a zysk otrzymasz jedynie od kwoty jaką sam wpłaciłeś.

Inwestowanie 1000 zł miesięcznie

Przy 1000 złotych z pewnością możesz już więcej, oczywiście poprzednie sposoby są jak najbardziej aktualne i przy tej kwocie, ale warto też zastanowić się nad np. lokatami krótkoterminowymi. Lokaty to możliwie najbardziej bezpieczny sposób na ulokowanie swoich pieniędzy. Oczywiście są one mniej elastyczne niż konta oszczędnościowe, niestety z lokat nie wycofasz środków w każdym momencie, a jeśli to zrobisz utracisz wszystkie nagromadzone odsetki, jednak w tym przypadku możesz liczyć na wyższe oprocentowanie niż przy kontach oszczędnościowych.

Oczywiście są to jedynie niektóre sposoby na inwestowanie. Przede wszystkim możesz zacząć inwestować w III filar i fundusze emerytalne jak IKE lub IKZE, dzięki którym Twoja emerytura z pewnością będzie wyższa. Dobrym sposobem jest też kupowanie kryptowalut np. Bitcoin, której wartość potrafi w ciągu roku wzrosnąć o 90%. Pomyśl też nad kupowaniem akcji w funduszach lub dzieł sztuki, kruszców czy innych wartościowych przedmiotów.

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 284 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu