Zajęcia z lektorem są świetnym sposobem na nauczenie się języka obcego. Problem pojawia się przy jego wyborze. Chociaż na rynku swoje usługi świadczy wielu lektorów, to jednak nie jest wcale tak łatwo znaleźć tego właściwego, z usług którego będziemy w pełni zadowoleni. Pojawia się wobec tego pytanie, czym kierować się podczas poszukiwań lektora?

Sposoby na znalezienie lektora

Przed przystąpieniem do przeglądania usług lektorskich należy określić swoje potrzeby i oczekiwania. Niektórzy szukają lektora w celu poprawienia swojego języka angielskiego z powodu zbliżającego się egzaminu, matury czy wyjazdu za granicę. Ważne jest to, aby wiedzieć, po co chce się korzystać z usług lektorskich i dopytywać o wszystkie szczegóły.

W Sieci znaleźć można całe mnóstwo ofert, z których można wybrać kilka i skontaktować się z usługodawcami. Najlepiej jest zrobić listę lektorów zawierającą dane, kontakt i miejsce na wpisanie swoich wrażeń wraz z oceną opisową na koniec rozmowy. Wówczas znacznie łatwiej jest wybrać osobę, z którą będziemy chcieli się rzeczywiście spotkać.

Pozwoli to na zaoszczędzenie czasu i energii. Podczas rozmowy z lektorem należy zwrócić uwagę na to, w jaki sposób odpowiada on o swoich kursach i uczniach. Oczekiwać należy konkretnych informacji. Najlepiej jest także zapytać o jakieś case study.

Decydując się na usługi lektorskie – https://www.powitania.pl/nagrania-lektorskie/ oferowane przez dana osobę, należy zapytać o jej staż, doświadczenie i specjalizację. Niektórzy lektorzy najlepiej czują się w nauczaniu od podstaw, a inni preferują współpracę z osobami na wyższym poziomie zaawansowania. Wbrew pozorom ma to spore znaczenie.

Należy zwrócić uwagę także na entuzjazm lektora, jego kreatywność i pozytywne nastawienie. To samo dotyczy materiałów i metod nauczania. Dobry lektor zaczyna od sprawdzenia poziomu i dowiedzenia się tego, czego jego klient potrzebuje, aby na podstawie zdobytych informacji móc przygotować indywidualny plan zajęć.

Na każdych zajęciach powinien on także przedstawić dalszy plan działania i powiedzieć, jakich efektów można się spodziewać. To jak będziemy się czuć po zakończeniu zajęć, także ma znaczenie. W przypadku niezadowolenia czy jakiś innych negatywnych odczuć lepiej jest zrezygnować z usług danego lektora i poszukać innego.

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 558 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu