Konkurencja nie śpi – Twoi rynkowi oponenci wprowadzają do oferty coraz to nowe produkty, a Tobie wydaje się, że Twoja firma stoi w miejscu? A może masz sporą okazję na zakup specjalistycznych sprzętów, które z pewnością pomogą w optymalizacji kosztów produkcji towarów, które oferujesz swoim klientom?

Czas na zainwestowanie w rozwój! Łatwo powiedzieć, trudniej przeprowadzić. Chęć rozwoju firmy pociąga za sobą konieczność zarezerwowania odpowiednich środków na inwestycje – zwiększenie zatrudnienia czy poszerzenie portfolio produktowego kosztują, a co gorsza, zwykle nie są to jednorazowe koszty.

Kredyt czy faktoring?

Choć wiele banków oferuje kredyty inwestycyjne, a oferty te są skrojone specjalnie na potrzeby firm, nie zawsze zaciągnięcie kredytu jest dobrym rozwiązaniem – nie wspominając już o sytuacjach, w których może i chcielibyśmy uzyskać kredyt, ale bank ani myśli wydawać pozytywnej decyzji kredytowej. 

Podstawowy problem z kredytem polega na tym, że jego pozyskanie to de facto jednorazowa wypłata środków. Kredyt pociąga za sobą także konieczność stworzenia szczegółowego planu wydatkowania pozyskanych środków.

Poza tym banki wymagają często całego stosu dokumentów i dopełnienia wielu formalności, wielokrotnych wizyt w oddziałach, a po tych wszystkich przygotowaniach i tak może się okazać, że kredytu nie uzyskamy – na przykład z powodu niewielkiego opóźnienia, przez które nie zapłaciliśmy raty innego zobowiązania w terminie kilka lat wcześniej.

Jeżeli więc nosimy się z zamiarem rozwinięcia działalności i przewidujemy, że będzie to generowało wyższe koszty stałe, a dochód może przynieść dopiero po jakimś czasie, warto rozważyć finansowanie z pomocą faktoringu online.

Faktoring jest usługą, w ramach której przedsiębiorcy mogą sprzedawać faktury z odległym terminem płatności. Działa to mniej więcej, jak w poniższym przykładzie:

Firma budowlana pana Krzysztofa przyjmuje coraz więcej zleceń. W związku z tym pan Krzysztof poważnie rozważa zatrudnienie dwóch lub trzech nowych pracowników na pełen etat. Rynek rozkwita, chętni ustawiają się w coraz dłuższej kolejce, ale firma wciąż czeka na kilku kontrahentów, którzy nie spieszą się ze spłatą należności.

Pan Krzysztof decyduje się skorzystać z faktoringu: zawiera umowę z PragmaGO, zgłasza cztery faktury na łączną kwotę 90 000 zł i uzyskuje limit faktoringowy w tej samej wysokości – od tej pory co miesiąc będzie miał do wykorzystania 90 000 zł, a każda kolejna faktura, którą zgłosi, będzie finansować ów limit.

To rozwiązanie pozwoli takim przedsiębiorstwom, jak firma pana Krzysztofa, pozyskiwać dodatkowe środki na rozwój bez konieczności angażowania banków, zaciągania kredytów czy wysokooprocentowanych pożyczek. Sprawdź faktoring online w PragmaGO!

(Visited 26 times, 1 visits today)